انفجار و تیراندازی جان ۱۲ نظامی را در پاکستان گرفت

اسلام‌آباد - ایرنا - انفجار بمب و حمله مهاجمان ناشناس به نیروهای امنیتی پاکستان در منطقه "وزیرستان و ایالت بلوچستان" واقع در شمال غرب و جنوب این کشور دست کم ۱۲ کشته برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های پاکستانی، انفجار قوی بمب کنار جاده‌ای در "وزیرستان شمالی" و حمله مهاجمان ناشناس منطقه "اورمارا" واقع در ایالت بلوچستان کاروان نیروهای امنیتی و ماموران محافظ تیم شرکت نفت و گاز پاکستان را مورد هدف قرار دادند.

منابع رسمی پاکستان از کشته شدن ۶ نفر از نیروهای امنیتی از جمله یک افسر ارتش در وزیرستان شمالی و ۶ نفر دیگر از ماموران ارتش در ایالت بلوچستان خبر دادند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت حملات امروز به نیروهای امنیتی پاکستان را برعهده نگرفته است.

"عمران‌ خان" نخست وزیر پاکستان حمله به نیروهای امنیتی این کشور را به شدت محکوم کرد و دستور رسیدگی فوری برای شناسایی عوامل دخیل در این حملات را صادر کرد.

ایالت بلوچستان پاکستان سال‌هاست که از خشونت و تروریسم رنج می برد، و طی ماه‌های اخیر نیز این استان با تعدادی از چالش های امنیتی مواجه بوده و نیروهای ارتش یا عوامل امنیتی در این ایالت اغلب توسط عناصر تروریستی و شورشیان جدایی‌طلب بلوچ در انفجارهای جاده‌ای و حملات انتحاری هدف قرار گرفته اند.

سی‌ام فروردین سال گذشته نیز ۱۴ نفر از نیروهای امنیتی پاکستان در جاده مکران-گوادر واقع در ایالت بلوچستان کشته شدند.  

گروه غیرقانونی «براس» متشکل از جدایی طلبان بلوچ در ایالت بلوچستان پاکستان، مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =