معاون استاندار: استفاده مردم ایلام از ماسک به ۵۳ درصد کاهش یافت

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در بین مردم این استان به ۵۳ درصد کاهش یافته است.

محمد نوذری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این وضعیت در شهرستان های مختلف متغیر است ولی کاهش آن از حدود ۸۰ درصد به ۵۳ درصد نگران کننده است.

وی افزود: نتیجه کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی را در افزایش تعداد مبتلایان و فوتی ها در روزهای اخیر شاهد هستیم بطوریکه تنها در ۲ روز گذشته بیش از ۵۰۰ نفر مبتلا و ۱۳ فوتی در استان ایلام گزارش شده است.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: برخی از مردم هنوز خطر کرونا جدی نگرفته اند و به مسوولیت اجتماعی خود عمل نمی کنند، تنها راه مقابله با این ویروس رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از پوشش ماسک است.

نوذری یادآور شد: داروی موثری برای درمان این بیماری تاکنون کشف نشده است و به گفته رییس جمهوری استفاده از پوشش ماسک از خانه تا خانه باید توسط همگان رعایت شود.

وی از تداوم برخی محدودیت های کرونایی در استان طی هفته آینده خبر داد و گفت: مسیرهای منتهی به آرامستان ها باید به گونه ای کنترل شود که در صورت فوت شخصی تنها افراد محدودی امکان حضور در مراسم را داشته باشند چراکه تجربه ماه های اخیر نشان می دهد اجتماع افراد در آرامستان ها از اصلی ترین دلایل شیوع کرونا بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام اضافه کرد: مدارس در مناطق قرمز و نارنجی نیز به شکل غیرحضوری فعالیت کرده و تالارها ، مراکز پذیرایی و باشگاه های ورزشی نیز تعطیل هستند.

نوذری اظهار داشت: میزان رعایت پروتکل ها در ادارات بهتر از سایر نقاط است و افرادیکه از پوشش ماسک در این مراکز استفاده نکنند ، خدمات دریافت نخواهند کرد.

وی ادامه داد: نیروهای درمانی طی ماه های اخیر به دلیل افزایش مبتلایان خسته و فرسوده شده اند و مراکز درمانی نیز در حال تکمیل شدن هستند.

معاون استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد: مردم احساس مسوولیت بیشتری در رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند تا بتوانیم این برهه حساس و خطرناک را پشت سر بگذاریم.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام برای نخستین بار همه مناطق این استان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته و بر این اساس به دستور استاندار ایلام محدودیت های کرونا برای سومین هفته متوالی تمدید شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها