مردم البرز : محدودیت ها تا مهار کرونا ادامه یابد

کرج - ایرنا - مردم استان البرزبه ویژه شهرستان کرج  خواستار ادامه محدودیت ها تا مهار کرونا در این استان پرجمعیت شدند.

آنان می گویند: اعمال محدودیت ها از سوی مسوولان ذیربط در موج سوم کرونا  باعث آرامش و دلگرمی مردم شده  و می بایست این محدودیت ها تا فروکش کردن کرونا استمرار یابد.

این روزها با جهش بیماری های فصلی  و شیوع بالای کرونا در کشور و به خصوص استان البرز تعداد مراجعات به بیمارستان ها شدت یافته ضمن آنکه شمار مرگ و میرها نیز در این استان به نسبت موج های اول و دوم روند افزایشی نشان می دهد.

سمیه تاج الدینی یک از ساکنان شهرک اوج  منطقه هشت کرج با اشاره به اینکه  این روزها کرونا بیشتر از هر زمانی حس می شود، گفت: در موج های اول و دوم کسی باور نمی کرد که کرونا به این اندازه خطرناک و مرگ آور باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه طی روزهای گذشته شاهد مرگ افرادی  بودیم که ما را شوکه کرد که می تواند نتیجه عادی شدن کرونا در بین مردم باشد و می بایست مردم و مسوولان در این رابطه  تغییر رفتار دهند.

ارسلان حاتمی یک شهروند دیگر اظهارداشت: شیوع بالای کرونا در فصل پاییز برایم غیر قابل تصور است، چرا که اکنون آماری که در کشور و استان البرز در خصوص ابتلای مردم به کرونا می شنوم نگران کننده است.

وی با اشاره به اینکه دارای ۲ فرزند است، خاطرنشان کرد: فرزندان من بیش از سه ماه است که فامیل و آشنایان را از نزدیک ملاقات نکرده اند و آنها بیشتر از من نگران سلامتی خود و خانواده هستند.

حاتمی گفت: محدودیت ها می بایست با برنامه ریزی بیشتری صورت گیرد تا مردم ضمن آنکه احساس امنیت می کنند به لحاظ اقتصادی و مالی نیز خسارت کمتری متحمل شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه مسوولان در خصوص اعمال محدودیت ها دیر اقدام کرده اند، افزود: شمار ابتلای مردم به کرونا و بالا رفتن مرگ و میرها حاصل سفرهایی شهریور ماه است که الان خودش را نشان داده است.

وی افزود: ما باید قبول کنیم که این بیماری اکنون برای مردم خطرات زیادی به همراه دارد و می بایست مسوولان و مردم  کنترل و پیشگیری از کرونا را سرلوحه کار خود قرار دهند.

کبری صالحی ساکن محمد شهر کرج با بیان اینکه  کرونا با هیچ انسانی شوخی ندارد، گفت: این ویروس فقیر و غنی را نمی شناسد و اینکه مردم فکر کنند که در معرض بیماری نیستند تصور اشتباهی است، باید برای حفظ جان خود و سایرین پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک ، دستکش و مواد ضد عفونی را رعایت کنیم.

وی ادامه داد:  محدودیت ها در صورتی می تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد که مردم نیز همزمان به توصیه های مسوولان بهداشتی کشور گوش فرا داده و پروتکل ها را به طور کامل رعایت نمایند.

صالحی یاد آور شد: در موج اول شیوع کرونا که اسفند ماه آغاز شد محدودیت های صورت گرفت که موجب  شد تا شیوع این ویروس به طور چشمگیری کاهش یابد اما اکنون  به نظر می رسد این محدوددیت ها ادامه دار و مستمر صورت گیرد تا سایه شوم کرونا از سر مردم کم شود.

یکی دیگر از ساکنان استان البرز که تمایلی به افشای نام خود نداشت، گفت: متاسفانه مردم در خصوص عواقب این بیماری جدی فکر نمی کنند ضمن آنکه افرادی که به طور مستقیم با درمان بیماران یا کفن ودفن فوت شدگان سروکار دارند، به فراموشی سپرده شده اند.

وی گفت: یکی از آشنایان ما غسال است و او نیز بیشتر از کادر درمان احساس خستگی می کند .

وی افزود: اظهارات کارگران  بهشت سکینه (س) کرج گویای این واقعیت است که شمار فوت شدگان کرونا روز به روز در حال افزایش است و غسالان نیز از این وضعیت غم انگیز و پرتکرار خسته شده اند.

اقدامات دستگاه های اجرایی البرز برای کنترل کرونا

ستاد کرونا استان البرز از ۲ روز پیش پس از اعلام وضعیت فوق العاده محدودیت های جدید اجتماعی در سطح استان اجرایی کرده ضمن آنکه ورود خودروهای غیر بومی به شهرکرج ممنوع شده است.

تیم های نظارتی با استقرار ورودی های کلانشهر کرج در حال پایش ترددها و نظارت بر وضعیت کرونا در حریم شهر بوده و از ورود مسافران غیر بومی جلوگیری می شود.

بنا به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، ظرفیت تخت های بیمارستانی در حال پر شدن است و کادر درمانی به شدت خسته شده اند.

تلاش ها براین است تا با اعمال محدودیت های بیشتر از انتشار گسترده کرونا در سطح استان البرز جلوگیری شود.

همراهی و همکاری مردم با دستگاه های اجرایی موجب خواهد شد تا شاهد پس روی کرونا در روزهای آینده باشیم .

اکنون نیز ماموران پلیس راهور، هلال احمر ، اورژانس و سایر دستگاه های اجرایی وضعیت عمومی و ترددی استان البرز را زیر رصد قرار داده و تلاش ها بر کنترل کرونا معطوف شده است.

آخرین وضعیت کرونا به نقل رییس دانشگاه البرز

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که ۱۱۹ بیمار بدحال دیگر کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان های استان انتقال یافتند.

دکتر محمد فتحی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت : اکنون ۷۴۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تحت مراقبت درمانی قرار دارند.

وی ادامه داد: با مرگ ۲۲ بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان کرونا در البرز به یک هزارو ۳۷۳ نفر رسید.

فتحی اظهار داشت: مجموع بستری شدگان از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز به  ۱۹ هزارو ۹۷۳ نفر رسیده است.

 از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۷ هزار و ۸۳۷ نفر  از مراکز درمانی استان ترخیص شده اند.

استان البرز در وضعیت فوالعاده و بحرانی کرونایی قرار گرفته و محدودیت های اجتماعی در این استان تشدید شده است.

این استان در مسیر مسافران ۱۵ استان کشور قرار دارد.

با این حال دستگاه های اجرایی باید محدودیت های کرونایی را به شکلی مدیریت کنند که آسیبی به کسب و کار مردم وارد نشود ضمن آنکه نظارت های بهداشتی می بایست سختگیرانه باشد.

رعایت پروتکل های بهداشتی مانند فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کنند توصیه همیشگی کارشناسان بهداشتی به مردم است که  رعایت این پروتکل ها سنگری امن در برابر کرونا است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =