تلویزیون‌های شهری حمل و نقل و ترافیک تهران چشم نابینایان می‌شود

تهران - ایرنا - معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با تاکید بر ضرورت توجه به مشکلات نابینایان در پایتخت گفت: فضای آموزشی تلویزیون‌های شهری این حوزه در جهت حمایت از نابینایان برای آگاهی بخشی عموم شهروندان از فضای زندگی این افراد و اجرای رسالت اجتماعی شهرداری اختصاص داده می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، «سیدمناف هاشمی» در نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات نابینایان در حمل و نقل عمومی شهر همزمان با روز جهانی عصای سفید ضمن تبریک این روز اظهارداشت: در راستای حفظ حقوق نابینایان باید به گونه‌ای عمل کنیم که نابینایان و روشندلان هرگز احساس سختی در آمد و رفت و تعامل با دیگران نداشته باشند.

وی گفت: شهرداری تهران در تمامی برنامه‌های سطح شهر به لحاظ وجود مسئولیت‌های متعدد و اجتماعی که  دارد باید در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها، شهرسازی و پیاده راه سازی و ارایه خدمات عمومی مشکلات این قشر را مدنظر قرار داده و حقوق روشندلان رعایت شود.

«هاشمی» با اشاره به اینکه نیازمند مناسب‌سازی بیشتر فضاهای شهری برای جامعه معلولین و به خصوص نابینایان هستیم، افزود: نصب موزائیک‌های ویژه کم‌بینایان و نابینایان در پیاده‌روها، رفع مشکل پل‌های روی جوی آب، همسطح سازی و برطرف کردن موانع در معابر و بهسازی مسیر تردد معلولان و نابینایان می‌تواند بخش مهمی از مشکلات نابینایان برای حضور در جامعه را برطرف کند.

معاون شهردار تهران بیان کرد: تلاش خواهیم کرد با اجرای کامل مصوبه شورای شهر درباره نابینایان اقدامات موثری در جهت ارایه خدمات بهتر به نابینایان صورت گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: راه‌اندازی سیستم گویای ویژه نابینایان در بخشی از ایستگاه‌های اتوبوس صورت گرفته است اما راه‌اندازی سیستم اعلام گویای زمان و مسیر حرکت وسایل حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، اتوبوس و مترو مورد تاکید بوده که لازم است همه خطوط مجهز به این سیستم شوند.

«هاشمی» با اشاره به درخواست مدیر انجمن اوتیسم و نابینایان ایران مبنی بر تسهیل حمل و نقل خانواده‌های این گروه اجتماعی اعلام کرد: مصوبه‌ای را در اختیار شورای شهر تهران قرار خواهیم داد تا در صورت تایید، این خانواده‌ها بتوانند از تخفیف‌های خوبی در استفاده از طرح ترافیک بهره‌مند شوند.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: در خصوص تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برای نابینایان تهران قید فوریت را برای افزایش بودجه و ظرفیت خدمات رسانی بهتر در دستور کار قرار دادیم و در این زمینه جلسات مختلفی با نمایندگان ایران خودرو هم داشته‌ایم.

«سعیده صالح غفاری» مدیر انجمن اوتیسم ایران نیز بیان کرد: با حمایت «پیروز حناچی» شهردار تهران الحاقیه اوتیسم به مصوبه شهر دوستدار کودک تهران با همراهی اعضا شورای شهر تهران اضافه خواهد شد و این موضوع نقطه عطفی برای آشنایی و بسترسازی شهروندان تهرانی با این گروه اجتماعی خواهد بود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران همزمان با روز جهانی عصای سفید به منظور بررسی مشکلات نابینایان با مدیران انجمن نابینایان و اوتیسم ایران دیدار کرد.

در این نشست مشکلات و درخواست‌های خانواده‌های اوتیسم و  نابینایان در حوزه حمل و نقل عمومی مطرح و مدیر انجمن نابینایان کشور خواستار حمایت همیشگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران شد.

 همچنین در این نشست با اهدای لوح تقدیر و هدیه‌ای از مدیران انجمن نابینایان و اوتیسم ایران تجلیل و قدردانی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =