آیین "سلام بر حبیب" در کتابخانه‌های عمومی خراسان ‌رضوی برگزار شد

مشهد- ایرنا- آیین عزاداری روزهای پایانی ماه صفر با عنوان "سلام بر حبیب" در آستانه رحلت رسول اکرم (ص) در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌ رضوی روز پنجشنبه در این مراسم گفت: قرائت زیارت حضرت رسول (ص) و خوانش کتاب "آنک آن یتیم نظر کرده" تالیف محمد رضا سرشار، از برنامه‌های این آیین بود.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با هدف بهره گیری از فضای مجازی در ایام شیوع کرونا، برای اولین بار در کشور در ایام عزاداری و حزن و ماتم حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، اربعین حسینی و دهه پایانی ماه صفر، فعالیت های فرهنگی و مذهبی خود را با عنوان "حسینیه کتاب" انجام می‌دهد.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: روزهای آخر صفر که با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت امام رضا (ع) همراه است، یادآور دو ماه سوگواری و عزاداری بر مصیبتها و غمهای اهل بیت (ع) است.

حجت الاسلام محمد حسین ایزدی افزود: اقامه نماز و انجام واجبات و ترک محرمات، پرداخت خمس و زکات، انجام حج و زیارت همه در سایه فهم و درک و قبول ولایت ائمه اطهار(ع) و ولایت فقیه در دوران غیبت است.

مولف کتاب "آنک آن یتیم نظرکرده" نیز در این مراسم گفت: این کتاب در قالب یک داستان، زندگی حضرت محمد (ص) را در کودکی و رنجهای سخت دوران کودکی و سختی‌هایی که یک کودک در فقدان وجود عزیزان زندگی خود از جمله پدر و مادر سپری می‌کند بیان کرده است.

محمد رضا سرشار افزود: بعد از نگارش و چاپ این کتاب به محضر رهبر معظم انقلاب مشرف شدم و ایشان در خصوص کتاب فرمودند گرچه من روحانی هستم و از ابتدای تحصیل کتابهای دینی و سرگذشت حضرت رسول (ص) را بارها مطالعه کرده‌ام ولی عمق یتیمی و حزن حضرت را در این کتاب درک کردم.

وی ادامه داد: نام کتاب از آیات قرآن کریم گرفته شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =