سه هزار خانوار در همدان نفت سفید مصرف می‌کنند

همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: با توجه به فرارسیدن ماه‌های سرد سال، بر اساس بررسی صورت گرفته، حدود سه هزار خانوار در این استان نفت سفید و گاز مایع مصرف می‌کنند.

امین روستایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد خانوار از شبکه گاز لوله کشی محروم هستند و برای گرم کردن خانه‌ها و مصارف پخت و پز از نفت سفید و گاز مایع (ال.پی.جی) استفاده می‌کنند.

وی اظهار داشت: با فرارسیدن فصل پاییز، حمل و ذخیره‌سازی سه ماهه نفت سفید به مناطق مختلف استان آغاز شده و انتظار می‌رود خانوارهای مصرف کننده به موقع برای دریافت سهمیه پاییز نفت سفید از عاملان و نمایندگی‌های فروش اقدام کنند.

خانوارها نگران تامین نفت سفید و گاز مایع نباشند

روستایی با بیان اینکه توزیع نفت سفید در استان به صورت الکترونیکی انجام و سهمیه خانوارها در کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب سرپرست خانوار شارژ می‌شود، گفت: توزیع و ذخیره‌سازی نفت سفید در منطقه از اولویت‌های اصلی این شرکت است و خانوارهای واجد شرایط، هیچ‌گونه نگرانی در خصوص تامین سوخت نفت سفید و گاز مایع خود در فصل‌های سرد سال نداشته باشند.

وی تاکید کرد: همدان به عنوان نخستین استان سبز کشور دارای شبکه یکپارچه گاز رسانی است و نزدیک به ۹۹ درصد از مردم این استان از گاز طبیعی بهره می‌برند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه برای خانوارهای یک تا چهار نفره سهمیه ۴۰۰ لیتر و خانوارهای پنج نفره و بالاتر سهمیه ۶۰۰ لیتر نفت سفید اختصاص یافته  است.

وی ادامه داد: همچنین در ماه، هر خانواده می‌تواند برای تامین سوخت گرما و پخت و پز، از سهمیه چهار سیلندر ۱۱ کیلویی (۴۴ کیلو) گاز مایع (ال.پی.جی) به نرخ مصوب ۹ هزار و ۷۰۰ تومان بهره‌مند شود.

روستایی عنوان کرد: مشاغل متفرقه ای که به سوخت گاز مایع نیاز دارند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت پخش فرآورده های نفتی به نشانی www.newtejaratasan.niopdc.ir درخواست خود را ثبت کنند.

وی افزود: در سال‌های گذشته بر اساس طرح پایش برای روستاها و مناطق بدون گاز طبیعی، کالابرگ صادر می‌شد و حالا با حذف قبض کاغذی ، واجدان شرایط می‌توانند با استفاده از کارت بانکی سهمیه خود را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: شعب توزیع نفت سفید مجهز به دستگاه‌های کارت خوان شرکت پشتیبان هستند و متقاضیان به راحتی می‌توانند سهمیه خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: سهمیه اختصاص یافته در نقاط مختلف کشور متفاوت است و بر اساس بررسی‌های کارشناسی شده و بر پایه شرایط اقلیمی اختصاص می‌یابد.

روستایی تاکید کرد: ساکنان روستاها و مصرف‌کنندگان سوخت نفت سفید باید نکات ایمنی را در راه اندازی بخاری‌های نفتی رعایت کنند و از نفوذ گاز منوکسید کربن به داخل ساختمان جلوگیری کنند.

بر اساس اعلام شرکت گاز همدان، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد از جمعیت روستایی همدان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha