همایش دوچرخه‌سواری به مناسبت هفته تربیت بدنی در مهاباد برگزار شد

مهاباد- ایرنا- همایش دوچرخه‌سواری همگانی با حضور بیش از ۲۰۰ رکابزن با رعایت پروتکل‌های کامل بهداشتی و به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش امروز، پنجشنبه در مهاباد برگزار شد.

دبیر هیات دوچرخه‌سواری و رییس کمیته ورزش همگانی مهاباد در حاشیه این آیین با بیان اینکه جمعیت زیادی از مردم این شهرستان را دانشجو و دانش‌آموز تشکیل می‌دهد گفت: بی‌توجهی به سلامت جمعیت دانشجویی و دانش‌آموزی خصوصا در بحث ورزش سبب خواهد شد این قشر دچار خمودگی و سستی شوند.

دیاکو توتونچی با اشاره به اهمیت سلامت عمومی جامعه و توسعه ورزش‌های همگانی و قهرمانی در این شهرستان اظهار داشت: ورزش همگانی و تحرکات بدنی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر سلامت جامعه است و باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

وی افزود: در تلاش برای استمرار برگزاری همایش‌های عمومی به مناسبت‌های مختلف با حضور علاقه‌مندان به این رشته ورزشی در این شهرستان هستیم.

وی ترویج و تبلیغ فرهنگ دوچرخه‌سواری و ایجاد رغبت بیشتر جوانان به ورزش همگانی را از اهداف این طرح دانست و گفت: در پایان این همایش به قید قرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان جوایزی اهدا شد.

توتونچی با بیان اینکه همایش دوچرخه‌سواری سه‌شنبه هر هفته در قالب طرح ملی پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو در این شهرستان نیز برگزار می‌شود، تاکید کرد: این برنامه به‌طور منظم در سه سال گذشته در سطح مهاباد برگزار شده است و  روز به روز بیشتر با استقبال شهروندان مواجه شده است.

وی اظهار داشت: این برنامه با شروع سال تحصیلی جدید برای حضور بیشتر دانش‌آموزان از روز سه‌شنبه‌های به روزهای پنج‌شنبه موکول خواهد شد.

رشته دوچرخه‌سواری یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان جوانان و نوجوانان مهابادی است؛ سه‌شنبه‌های بدون خودرو پویشی است که با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین و ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی راه‌اندازی شده است.

در این همایش حاضران مسیر ۶ کیلومتری ورزشگاه آزادی، خیابان سرباز، پل حکمت، خیابان ساحلی، میدان شهرداری تا پارک ملت و برعکس را رکاب زدند.

هفته تربیت بدنی همه‌ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و آثار کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش‌های همگانی برگزار می‌شود.

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد دارای ۹ هزار ورزشکار است که در قالب ۴۳ هیات، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی در حال فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها