همدلی به عنوان یک سیاست واحد نیاز مهم کشور در شرایط کنونی است

زاهدان - ایرنا - نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی انسجام و همدلی تحت عنوان یک سیاست واحد نیاز مهم است که با این اصل اساسی می توانیم نقاط قوت‌ را به دنیا معرفی و نقاط ضعف را در درون خودمان حل کنیم.

فداحسین مالکی در نشستی با رییس و خبرنگاران ایرنا مرکز زاهدان اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان نظام اسلامی هجمه های نرم و اقتصادی علیه ملت ایران را شدت بخشیده اند ضروریست که همه جناح ها، گروهها، اقوام و طوایف و مذاهب با انسجام و همدلی و بهره گیری از ظرفیت ها و فرصت های داخلی در مقابل این هجمه ها و دسیسه ها ایستادگی کنند.

وی با بیان اینکه در مواردی از فرصت‌ها به صورت کامل استفاده نمی‌شود افزود: مرزها همیشه تهدید نیستند بلکه فرصت‌ بسیار خوبی هستند که تاکنون از آنها استفاده لازم نشده است این در حالیست که سه کشور چین، ایران و روسیه بیشترین مرز را در دنیا دارند، روسیه و چین به عنوان قدرت‌های اقتصادی از ظرفیت مرزهایشان بخوبی استفاده می‌کنند و ما نیز بایستی با برنامه ریزی‌های مناسب از این ظرفیت بزرگ بنحو شایسته استفاده کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سیاست پیچیده‌ترین تخصص در دنیاست و بر همین اساس یک سیاستمدار با یک جمله می تواند یک جامعه را چه از بعد مثبت و چه منفی متحول کند که این مهم برخلاف تخصص‌های دیگر در جامعه است.

 وی با اشاره به استراتژی‌های گوناگون در عالم سیاست و اینکه در این عالم ۲ ضرب در ۲ همیشه چهار نمی‌شود و بلکه باتوجه به شرایط متغیر است افزود: به عنوان مثال آمریکایی ها در صحنه عراق در پی این بودند که در مبارزه با داعش با ایران همکاری کنند اما در سوریه در مقابل کشور ما قرار داشتند. 

مالکی با اشاره به اقدامات نمایندگان برای تغییر مجلس از حالت سنتی گفت: نمایندگان دوره یازدهم مجلس با انجام اقدامات تخصصی مجلس را  از حالت سنتی گذشته که نمایندگان تنها قانون‌گذار بودند خارج و آن را احیا کردند.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا تیمی در مجلس شورای اسلامی تحت عنوان «نخبگان مجلس» تشکیل شده شد ادامه داد: با انجام این اقدامات بعد نظارت در مجلس تقویت شد بنابراین نماینده زمانی که از وزیر چرایی کاری را می‌پرسد او نمی‌تواند بگوید نمایندگان تنها قانون گذارند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با توجه به اقدامات آسیب شناسانه، عامل اصلی مشکلات سیستان و بلوچستان تنگ‌نظری ها و افراط‌گری‌ها بوده است افزود: این تنگ نظری و افراط‌گری باید کنار برود و افراد تنگ نظر خودشان را با جامعه تطبیق دهند زیرا نتیجه هرگونه تنگ‌نظری و افراط‌گری دعوای قومیتی و مذهبی است که بایستی با این تفکر مبارزه شود.

وی تصریح کرد: همگان عم از شیعه، سنی و همه اقوام باید دست به دست هم دهند تا به سمت توسعه سیستان‌وبلوچستان حرکت کنیم که این حرکت هدف ماست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اهمیت و سبقه تاریخی خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهارداشت: رسانه‌های ارتباط جمعی در این شرایط که در دنیا و داخل کشور مشکلات وجود دارد و صف آرایی‌ها در جهان علیه کشورما شکل گرفته بزرگ‌ترین نقش را دارند.

 وی بیان کرد: خبرگزاری با سابقه‌ای مانند ایرنا باید اتفاقات داخل و خارج از کشور بویژه تهدیداتی که متوجه جمهوری اسلامی ایران است را بخوبی رصد کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت کار خبرگزاری‌ها و اصحاب رسانه بیان کرد: خبرنگاران می‌توانند با شکار کردن یک لحظه حساس دشمنان  و مخالفان را به زانو درآورند.

مالکی ادامه داد: خبرنگار، مجری و کسی که اهل قلم است با یک جمله یک جامعه را متحول می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =