بی‌توجهی مردم عامل اصلی افزایش مبتلایان به کرونا در تربت‌حیدریه است

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه با ابراز نگرانی از روند صعودی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان، ساده انگاری و بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی را علت اصلی این امر ذکر کرد.

علی رستمی روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کووید ۱۹، با بیان اینکه عامل اصلی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، بی‌توجهی به مقررات و اصول بهداشتی، استفاده نکردن از ماسک و رعایت نکردن فاصله ‌گذاری اجتماعی است گفت: آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان صعودی است و مردم باید با رعایت جدی مسایل بهداشتی، یاری رسان مدافعان سلامت در کنترل این بیماری باشند.

وی از مردم خواست هنگام مراجعه به دستگاه‌های  اجرایی، اماکن عمومی، مراکز کسب و کار، واحدهای تولیدی و صنعتی، مساجد و مدارس، علاوه بر استفاده از ماسک، فاصله‌گذای اجتماعی را نیز رعایت کنند.

فرماندار تربت‌حیدریه با بیان اینکه بی‌توجهی برخی از مردم نسبت به تبعات ناشی از تجمع، مشکل کادر درمانی شهرستان را دو چندان کرده است افزود: در بیشتر دستگاه‌های خدمات رسان، پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و برابر تمهیدات در نظر گرفته شده به افراد فاقد ماسک هیچگونه خدماتی ارایه نمی‌شود.

وی با اشاره به آغاز فصل پاییز و شیوع آنفلوآنزا و همزمانی آن با برداشت زعفران، ادامه داد: با توجه به برداشت زعفران و فعالیت بیشتر مردم در این ایام، موارد بهداشتی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در همین راستا نظارت بر جمعه بازار و بازار گل زعفران افزیش خواهد یافت و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

رستمی برگزاری مراسم مذهبی دهه پایانی صفر را منوط به رعایت پروتکل و دستورالعمل‌های بهداشتی دانست و گفت: با پایان ماه صفر و آغاز فعالیت تالارهای پذیرایی، مقرر شد تعدادی از این تالارها با ظرفیت محدود و با هماهنگی اداره اصناف، شروع به کار کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۱۷ هزار و ۸۳۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جانباختگان بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۲۹ هزار و ۶۰۵ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۱۸ هزار و ۵۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha