بیشترین تخلف واحدهای صنفی شاهرود درج نکردن قیمت است

شاهرود – ایرنا - رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود گفت: بیشترین پرونده های تخلف اصناف در ۶ ماهه نخست امسال با ۳۶۹ پرونده مربوط به درج نکردن قیمت بر روی کالا ها در این شهرستان است.

حسین سعدالدین روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طی بازه زمانی نیمه نخست امسال تعداد ۲۰۰ پرونده کم فروشی و تقلب، ۱۸۶ پرونده گرانفروشی، ۸۵ پرونده نگهداری کالاهای قاچاق و ۷۵ پرونده رعایت نکردن موارد بهداشتی برای واحد های متخلف صنفی شاهرود تشکیل شد.

وی با بیان اینکه هزار و ۱۲۷ پرونده تخلف شامل کالا و خدمات؛  بهداشت، دارو و درمان؛ قاچاق کالا و ارز در ۶ ماهه نخست امسال در این اداره تشکیل شد، تصریح کرد: از این تعداد تاکنون هزار و۸۲ پرونده رسیدگی شده و متخلفان مبلغ ۴۹ میلیارد و ۴۶۴ میلیون و ۸۱۴ هزار ریال محکوم شدند.

به گفته وی در همین بازه زمانی در سال گذشته تعداد هزار و ۱۹۶ پرونده تخلف اصناف تشکیل شد و برای متخلفان مبلغ ۲۱ میلیارد و ۵۰۹ میلیون و ۹۹۲ هزار ریال رای صادر گردید.

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود ادامه داد: در ۶ ماهه نخست امسال در بخش قاچاق کالا و ارز ۱۳۶ پرونده تشکیل شد که از این تعداد ۱۰۶ پرونده رسیدگی و مختومه گردید.

وی با بیان اینکه در طی همین بازه زمانی در بخش بهداشت،دارو و درمان تعداد ۱۰۴ پرونده تشکیل و از این تعداد ۱۰۲ پرونده مختومه شد، اظهارداشت: در بخش کالا و خدمات هم تعداد ۸۸۷ پرونده برای متخلفان تشکیل شد و از این تعداد ۸۷۴ پرونده رسیدگی و با صدور رای مختومه گردید.

سعدالدین مدت میانگین رسیدگی به پرونده تخلفات اصناف در ۶ ماهه نخست امسال در بخش کالا و خدمات را ۱۲ روز، بهداشت دارو و درمان هشت روز و قاچاق کالا و ارز را ۸۰ روز خواند و گفت: تعداد پرونده های وارده در این بازه زمانی هزار و ۱۲۷ فقره بود که نسبت به سال گذشته در همین مدت ۹۶ پرونده کاهش داشته است.

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود با اشاره به اینکه در طی این بازه زمانی تعداد ۸۵۸ پرونده به اجرای احکام وارد شد، ابرازداشت: از این تعداد پرونده ۸۵۵ فقره مختومه شد و بالغ بر ۹ میلیارد و ۳۵۹ میلیون و ۶۰۴ هزار ریال از مبلغ محکومیت متخلفان وصول گردید.

وی از وصول مبلغ  پنج میلیارد و ۳۵۴ میلیون و ۹۰۳ هزار ریال در مدت مشابه پارسال خبر داد و افزود: مدت زمان میانگین اجرای احکام پرونده ها در ۶ ماهه نخست امسال در بخش کالا و خدمات و همچنین بهداشت و درمان ۱۳ روز، قاچاق کالا و ارز ۸۵ روز بود.

سعدالدین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مراتب را با شماره ۳۰۰۰۰۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی پیامک کنند تا در اسرع وقت به شکایات آنان رسیدگی شود.

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان شاهرود به شهروندان توصیه کرد: در خرید از واحد صنفی، رسید با مهر و آدرس دریافت کنند تا در صورت اختلاف و شکایت در موقع رسیدگی به پرونده از آن به عنوان سند معامله استفاده شود.

وی با بیان اینکه شهروندان از واحد های صنفی خرید کنند که دارای پروانه کسب و برچسب قیمت بر روی اجناس باشند، اظهار داشت: براساس ماده ۶۶ قانون نظام صنفی، واحد های صنفی موظف به ارایه رسید تا خرید ۱۰۰ هزار ریال هستند و پایین تر از این مبلغ هم به درخواست مشتری ارایه می شود.

سعدالدین از کاسبان و واحدهای صنفی هم خواست؛ در شرایط کنونی که فشار تحریم های اقتصادی بیشتر شده و از طرفی شیوع بیماری کرونا آرامش را از مردم گرفته با رعایت قوانین مربوطه آرامش را به شهروندان هدیه کنند.

 شهرستان شاهرود دارای بیش از هشت هزار واحد صنفی دارای پروانه است. این واحدها زیرمجموعه ۳۵ اتحادیه به فعالیت می پردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =