۲۴ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۴
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84076778
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۲۵ نوزاد امسال در بیمارستان شفای سمنان متولد شدند

سمنان- ایرنا- سرپرست بیمارستان شفای سمنان گفت: ۴۲۵ نوزاد در نیمه نخست سال ۹۹ با رعایت تمام نکات بهداشتی در شرایط شیوع کرونا در این بیمارستان متولد شدند.

به گزارش ایرنا، مجید مطلبی روز پنجشنبه به رسانه ها افزود: تولد این نوزادان با رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بیمارستان شفا بود و نباید هیچ جای نگرانی برای مادران باردار و سایر خدمات‌گیرندگان درباره مراجعه به بخشهای مختلف این مرکز وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه تمامی شیوه نامه های ارسالی از سوی وزارت بهداشت به طور کامل در بخش زایشگاه بیمارستان شفای سمنان رعایت می شود افزود: از زمان شیوع کرونا توجه ویژه ای به اجرای دستورالعملهای بهداشتی و پیشگیرانه در موضوع شیوع کرونا در واحد لیبر به منظور حفظ سلامت همزمان مادر و نوزاد وجود داشت.

وی با بیان اینکه انجام زایمان طبیعی و سزارین بنا به فراخور زمان و بدون آنکه بتوان تغییر خاصی در موعد آن ایجاد کرد باید انجام شود اظهار داشت: مادران باردار از جمله گروه های پرخطر در مواجهه با بیماری کووید ۱۹ هستند و از این رو عملکرد مناسب کارکنان زایشگاه در اجرای شیوه های نامه های بهداشتی بسیار مهم و حساس است.
مطلبی آمار متولدین در تنها بیمارستان تامین اجتماعی استان سمنان را طی شش ماهه ابتدای سالجاری ۴۲۵ نوزاد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۲۷ نوزاد با زایمان طبیعی و بقیه با زایمان سزارین به دنیا آمدند که ۲۰۴ نوزاد دختر و ۲۲۱  پسر بودند.
سرپرست بیمارستان شفا سمنان بیان کرد: در دوران کرونا به دلیل اهمیت بسیار بالای موضوع پیشگیری از ابتلای مادر و یا نوزاد به ویروس و انجام زایمان تحت مراقبتهای ویژه کرونایی فشار کاری مضاعفی بر کارکنان زایشگاه وارد آمد.
مطلبی خاطر نشان کرد: در صورت مراجعه مادر باردار با علائم کرونا ضمن اختصاص بخش جداگانه، تمامی اقدامات لازم توسط کارکنان بخش لیبر با هماهنگی پزشکان متخصص زنان و عفونی برای حفظ سلامت مادر و نوزاد انجام می شود.

سرپرست بیمارستان شفای سمنان تاکید کرد: هیچ جای نگرانی برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از بابت مراجعه به بخش های کلینیکی و پاراکلینیکی بیمارستان شفا وجود ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha