هزار واحد مسکن مهر خراسان شمالی آماده افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: هزار واحد مسکن مهر در شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین این استان آماده افتتاح شده است.

سیدعبدالمجید نژادصفوی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده، ۶۹۶ واحد مسکن مهر در بجنورد، ۲۷۶ واحد در شیروان و ۳۲ واحد در اسفراین آماده بهره برداری و تحویل به مالکان است.

وی با اشاره به اینکه در این استان تکمیل هزار و ۵۱۵ واحد مسکن مهر در دست اقدام است گفت: ۸۰۵  واحد در بجنورد، ۵۵۸ واحد در شیروان و ۱۵۲ واحد در اسفراین باقی مانده است که از این تعداد ۷۴۸ واحد تا آبان ماه امسال قابل تحویل است و ۴۰۳ واحد تا اسفند ماه و ۲۵۶ واحد تا سال ۱۴۰۰ تحویل می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در باره اجرای پروژه های بازآفرینی شهری در استان اظهار داشت: برای اجرای این پروژه ها ۸۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی چهار پروژه در شهرهای بجنورد و شیروان در دستور کار قرار گرفت که آسفالت محله صادقیه و باقرخان به بهره برداری رسید و ساخت سوله ورزشی باقرخان با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد، گود ورزشی جوادیه در بجنورد با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد و بهسازی معابر در شیروان با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در دست اقدام است.

وی در باره پروژه توانمندسازی گفت: در این زمینه سه پروژه با اعتبار یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال در دست اجرا است که شامل ۲ مورد پایان نامه، ۱۶ ساعت آموزش در جهاد دانشگاهی و ۳۶۵ ساعت آموزش نیز در فنی و حرفه ای استان است.

نژادصفوی گفت: در خصوص تخفیفات بافت فرسوده ۷۴ واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی و تاکنون ۲ هزار و ۳۵۲ میلیارد و ۹۷۷ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده ۳۹ نفر متقاضی در قالب ۱۹۰ واحد به میزان هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به بانک معرفی شده اند البته سهمیه استان ۳۷۰ مورد است. 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: این تسهیلات با نرخ دوران مشارکت ۹ درصد و بازپرداخت اقساط ۱۸ درصد پرداخت می شود.

وی در باره اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن گفت: برنامه استان در این زمینه ساخت سه هزار و ۶۸۴ واحد است که در این طرح هشت هزار و ۸۰  نفر ثبت نام کردند، ۲ هزار و ۱۳۷ نفر حائز شرایط شده و هزار و ۵۳۱ نفر مورد تایید قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: تاکنون هزار و ۵۰۵ نفر نسبت به افتتاح حساب اقدام کرده و ۵۰۳  نفر نسبت به واریز وجه مربوط به آورده اولیه اقدام کرده اند و همچنین پنج هزار و ۵۰۴ واحد تخصیص زمین انجام شده است.

نژادصفوی با اشاره به اینکه میزان آورده اولیه برای هر متقاضی ۴۰۰ میلیون ریال است گفت: در بررسی های صورت گرفته، خراسان شمالی در تامین زمین برای اجرای پروژه اقدام ملی مسکن و همچنین تعیین تکلیف متقاضیان حائز شرایط طرح مذکور رتبه برتر را کسب کرده است. 

وی در باره علت عدم اسقبال مردم به طرح اقدام ملی مسکن گفت: نوسانات قیمت مصالح ساختمانی و قطعی نبودن قیمت تمام شده احتمالا از دلایل عدم تکمیل واریزی وجه توسط متقاضیان تایید شده است که با شروع عملیات اجرایی و جدیت اعتماد بیشتر عزیزان متقاضی شاهد رشد و اشتغال متقاضیان خواهیم بود .

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: طرح اقدام ملی مسکن در بجنورد در شهرک فرهنگیان در آینده نزدیک توسط مقامات کشوری از طریق ویدئو کنفرانس کلنگ زنی خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha