برگزیدگان مرحله نخست سوگواره شعر عاشورایی  در بوشهر معرفی شدند

بوشهر-ایرنا- برگزیدگان مرحله نخست دومین سوگواره شعر عاشورایی با عنوان "از عرشیان نینوا" در بوشهر معرفی شدند.

دبیر دومین سوگواره استانی شعر از عرشیان نینوا  گفت: پس از دریافت، کدگزاری و ارزیابی آثار، برگزیدگان مرحله نخست دومین سوگواره استانی شعر عاشورایی معرفی شدند.

غلامرضا ابراهیمی روز پنج‎‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد:  دومین سوگواره استانی شعر عاشورایی از عرشیان نینوا، با همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر و با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، در ۲ بخش عمومی (عاشورا ، اربعین و نهضت حسینی) و بخش ویژه (حضرت زینب پیام رسان کربلا) برگزار شد.

وی بیان کرد: فراخوان پوستر این رویداد ادبی ۲۳ شهریورماه  با حضور اصحاب رسانه و شماری از شاعران آیینی استان رونمایی و در مدت کمتر از ۲۵ روز با استقبال کم‌نظیر شاعران آیینی روبرو شد.

ابراهیمی گفت: در این مدت نزدیک به ۴۰۰ اثر از یکصد شاعر آیینی استان به دبیرخانه ارسال شد.

دبیر دومین سوگواره استانی شعر از عرشیان نینوا افزود: آثار رسیده بدون نام و به‌صورت کدگذاری تا آخرین مرحله در اختیار هیات داوران قرار گرفت و با نهایت دقت و صیانت، تمام آثار بدون توجه به نام و نشان شاعر و تنها از روی فرم ویژه داوری و کیفیت شعرها مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی ادامه داد: داوری این دوره از سوگواره را مجید عابدی، حیدر منصوری و بشیر علوی از چهره‌های ‌برجسته شعر آیینی و حوزه پژوهش و نقد ادبی استان برعهده داشتند.

دبیر دومین سوگواره استانی شعر عاشورایی هدف از برگزاری این سوگواره را کشف و تقویت ظرفیت‌های ادبی استان در سطح‎های مختلف و نشر و گسترش فرهنگ بی‌بدیل عاشورا عنوان کرد.

ابراهیمی افزود: تمام تلاش  حوزه هنری انقلاب اسلامی استان، برگزاری حضوری این رویداد ادبی است؛ اما با توجه شرایط حاکم بر کشور، مشروط به نظر متولیان سلامت استان است که در صورت فراهم نبودن شرایط  مراسم اختتامیه به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: براساس آراء هیات داوران در بخش نوجوان به ترتیب الفبا هانیه بردستانی از کاکی، فاطمه‌ سادات حسینی از بوشهر، کوثر علایی از بردخون، ریحانه فیاضی  از بوشهر و علی میرزایی از  دیّر به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

ابراهیمی گفت: در بخش جوانان این سوگواره نیز اسلام ابراهیمی از دشتی، بهراد باغبانی‌نیک از عالیشهر، محمد تابناک از خورموج، فخرالسادات تقی‌زاده از بوشهر، قاسم رضایی از کاکی، زهرا رئیسی، حدیث زنگنه و سبحان زنگی از بوشهر، حمید ظریف‌خواه از کاکی، زینب کاظمی از دیر، ظهیر محمودی و عقیل نجار از بردخون به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

وی بیان کرد: در بخش بزرگسال نیز به ترتیب الفبا مازیار  اسدی از خورموج، عباس بی‌شک و فریبا جلالیان از برازجان، علی‌حسین جمالی از عالیشهر، عاتکه حیدری از بوشهر، غلامعباس خرم‌آبادی از گناوه، مهوش خرَد از بوشهر، قاسم درویشی از دوراهک، ابراهیم درویشی از آبدان، فرخ‌بانو رزمی از خورموج، مرضیه رشتی از دیلم، معصومه زمردی از دیلم، عبدالحسین فخرایی و علیرضا کاشف  ازبوشهر و یحیی وحیدی از دوراهک به عنوان منتخب انتخاب شدند.

دبیر دومین سوگواره استانی شعر از عرشیان نینوا گفت: در بخش ویژه نیز راضیه باقرزاده از بندر ریگ، سید محمد علی حسینی از دشتی، امیر صداقت خواه از دیلم، خاقان کرمی از آبدان، ظهیر محمودی از بردخون، محمد مرادی از دشتی و یحیی وحیدی از دوراهک به عنوان برگزیده به مرحله نهایی سوگواره راه پیدا کردند

ابراهیمی یادآور شد: هرگونه تصمیم درمورد چگونگی برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهایی از طریق کانال سوگواره و رسانه‎ها اعلام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha