فرماندار کاشان: ممنوعیت دفن اموات داخل شهر کامل اجرا شود

کاشان- ایرنا- فرماندار ویژه کاشان با تاکید بر رعایت ضوابط بهداشتی، خواستار اجرای کامل قانون ممنوعیت دفن اموات در آرامستان‌های داخل شهر شد.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر مرتضایی روز پنجشنبه در بازدید از اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان اظهار داشت: بر اساس دستور ابلاغی وزارت کشور و همچنین تفاهم‌نامه بین نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و فرمانداری کاشان، هیچ گونه مجوز دفن میت در سطح شهر پذیرفتنی نیست.

وی افزود: حتی برای قبرهای خریداری شده، ترجیح بر این است که ۲ قبر به عنوان معوض به صاحبان آنها در آرامستان دارالسلام گلابچی کاشان داده شود.

فرماندار ویژه کاشان تاکید کرد: متولی کفن، دفن و غسل اموات دارالسلام گلابچی است و به منظور رعایت ضوابط بهداشتی و آسایش شهروندان، همه اموات باید در آن مجموعه دفن شوند.

در حال حاضر ۵۷ آرامستان در شهرستان کاشان وجود دارد و آرامستان دارالسلام گلابچی با مساحت ۱۶۵ هکتار به جز اموات، میزبان پیکر پاک ۹۲۴ شهید دوران دفاع مقدس و بیش از ۶۰ شهید مدافع حرم است.

وی در ادامه به گستردگی فعالیت اداره اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و یادآور شد: اوقاف یکی از اداره‌هایی است که در حوزه‌های گوناگون منجمله امور بقاع متبرکه، امور دفن اموات و مسائل فرهنگی فعالیت دارد که هر کدام دارای حساسیت و گستردگی خاص خود است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان نیز گفت: هشت هزار و ۹۱۷ رقبه وقفی در این شهرستان وجود دارد که در ۶ ماهه گذشته ۴۲۹ رقبه وقفی شناسایی و با ساکنان قرارداد مستاجری تنظیم شده است.

مسلم محمودزاده اضافه کرد: همه املاک و موقوفه‌های شهرستان کاشان از سوی کارشناسان نقشه‌برداری شده و در سامانه به ثبت رسیده است که بخشی از این موقوفات در صورت نبود سند، سنددار می‌شوند.

وی همچنین بیان کرد: اجرای ۱۰ نیروگاه برق خورشیدی در محل امامزادگان شهرستان از جمله طرح‌های اوقاف کاشان است که با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال تا ماه آینده به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =