سامانه رفع رسوب کالا در گمرک باید ایجاد شود

قزوین - ایرنا - نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: سامانه رفع رسوب کالا در گمرک باید ایجاد شود تا شاهد ترخیص زودتر کالاها و تامین به موقع مواد اولیه صنایع باشیم.

فاطمه محمدبیگی روز پنجشنبه در بازدید از گمرک استان قزوین افزود: باید با ایجاد این سامانه دسترسی کارخانجات و صنایع به مواد اولیه مورد نظر تسریع شود و وقفه ای در کار تولید ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه گمرک می تواند به تحقق شعار جهش تولید و دفع حملات دشمن به اقتصاد کشور کمک کند،اظهار داشت: در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم و ضروری است که در حوزه تولید و صنعت متناسب با این شرایط تصمیم گیری کنیم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت ایجاد هاب لجستیک در قزوین،گفت: هر اندازه که پایانه های گمرکی و هاب لجستیک را در کشور افزایش دهیم در واقع به بارور کردن اقتصاد داخلی و رونق صادرات و کسب و کارها کمک کرده ایم.

محمدبیگی، پنجره تجارت فرامرزی و سامانه گمرکی قزوین را از جمله گمرک های فعال کشور دانست و اظهار داشت: با این وجود این پایانه پاسخگوی نیازهای گمرکی و صنایع استان قزوین نیست و توسعه آن ضروری به نظر می رسد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قزوین در یک موقعیت ژئوپلتیک واقع شده و در شاهراه ارتباطی کشور قرار دارد،افزود: این استان از ظرفیت لازم را برای تبدیل شدن به هاب لجستیک در کشور و ایجاد درگاه های صادراتی و وارداتی برخوردار است.

وی در ادامه توسعه سامانه پنجره تجارت فرامرزی ار موجب افزایش شفافیت در گمرک دانست و گفت: این موضوع می تواند زمینه قاچاق کالاها از گمرک و مبادی ورودی و خروجی را کم کند.

این نماینده مجلس شورای اسلایم از قاچاق به عنوان یک بیماری مزمن در اقتصاد کشور یاد کرد و افزود: جلوگیری از قاچاق از مهم ترین راهکارها برای حمایت از اتولید داخلی است و ما باید با همه توان در این زمینه بکوشیم و اگر نیاز باشد مجلس آمادگی اصلاح و تقویت قانون مقابله با قاچاق کالا و ارز را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha