اف بی آی ، نفوذ هکرها به سیستم انتخاباتی آمریکا را تایید کرد

تهران- ایرنا- پلیس اف بی آی و وزارت امنیت داخلی آمریکا روز چهارشنبه تایید کردند که هکرها توانسته اند به سیستم انتخاباتی ۲۰۲۰ ایالت متحده نفوذ پیدا کنند.

به گزارش ایرنا از شبکه فاکس نیوز، پلیس اف بی آی و آژانس امنیت سایبری (CISA) در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که هکرها به شبکه های دولت ایالات متحده نفوذ کرده و به سیستم های انتخابی دسترسی پیدا کرده اند.

براساس بیانیه آژانس امنیت سایبری، در برخی موارد از نفوذ هکرها، دسترسی غیرمجاز به سیستم های پشتیبانی انتخابات رخ داده است.

آژانس امنیت سایبری که زیر مجموعه وزارت امنیت داخلی آمریکا است، توضیح می دهد که تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر به خطر افتادن صحت داده های انتخابات وجود ندارد.

براساس بیانیه آژانس امنیت سایبری، داده های سیستم انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ممکن است به خطر بیفتد با این وجود اقداماتی وجود دارد که مقامات انتخابات، کارکنان پشتیبانی آی تی می توانند برای کمک به دفاع در برابر این فعالیت مخرب سایبری انجام دهند.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ نتایج نظرسنجی‌های جدید روزنامه‌های گاردین و واشنگتن‌پست نشان می‌دهد که با نزدیک شدن به مراحل نهایی رقابت‌های ریاست جمهوری در آمریکا فاصله اختلاف پیشتازی جو بایدن نامزد دموکرات در مقایسه با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری و نامزد جمهوری‌خواهان در آمریکا به ۱۷ درصد افزایش یافته است.

در نظرسنجی روزنامه گاردین، ۵۷ درصد از رأی‌دهندگان احتمالی در آمریکا قصد دارند به بایدن رأی دهند و این در حالی است که فقط ۴۰ درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی می‌گویند به رئیس‌جمهوری کنونی کشورشان رأی خواهند داد.

نظرسنجی جدید ای بی سی نیوز و روزنامه واشنگتن‌پست نیز نشان می‌دهد که درصد بیشتری از آمریکایی‌ها به مدیریت شیوع ویروس کرونا توسط نامزد دموکرات آمریکا اعتماد دارند. این نتایج نشان داده که ۵۵ درصد پاسخ‌دهندگان اعتماد بیشتری به بایدن برای مدیریت این همه‌گیری دارند و فقط ۳۸ درصد درباره این موضوع به ترامپ اعتماد دارند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha