حضرت آیت‌الله اشرفی اصفهانی از یاران امام (ره) و انقلاب بود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: حضرت آیت‌الله اشرفی اصفهانی از یاران صدیق حضرت امام (ره) در سال‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب بودند.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» عصر چهارشنبه به مناسبت فرارسیدن ۲۳ مهرماه سالروز شهادت حضرت آیت الله «اشرفی اصفهانی» چهارمین شهید محراب با حضور در بیت ایشان به مقام والای این شهید ادای احترام کرد. 

🔹استاندار کرمانشاه در حاشیه این برنامه که با حضور صالحی مشاور استاندار در امور روحانیت، حاج جعفر همتی بازرس ویژه استاندار، عزیزی مشاور امور ایثارگران و جانبازان استاندار، حجت الاسلام نجفی مدیر حوزه علمیه آیت الله بروجردی و معاونان قرارگاه منطقه غرب نزاجا برگزار شد؛ اظهار داشت: با توجه به شرایط حاد شیوع کرونا در استان کرمانشاه، امسال امکان برگزاری مراسم عمومی به مناسبت سالگرد این شهید والامقام میسر نشد ولی وظیفه دانستیم به جهت ادای احترام در این بیت نورانی و معنوی حضور پیدا کنیم.

 استاندار کرمانشاه گفت: در اوایل دهه ۶۰ منافقین کوردل، این شخصیت معنوی و والامقام را در روز جمعه و در محراب مسجد جامع به شهادت رساندند.

وی یادآور شد: نهال نوپای انقلاب با فداکاری ها و جانفشانی های این مردان بزرگ، پا گرفت و تبدیل به یک درخت تناور شد و همه ما مدیون خون این شهیدان هستیم.

بازوند تاکید کرد: برای درک عظمت شخصیت چهارمین شهید محراب کافی است پیام بسیار عمیق حضرت امام (ره) برای شهادت ایشان را مطالعه کنیم و اهمیت جایگاه ویژه ایشان را دریابیم.

به گزارش ایرنا؛ شهید آیت الله اشرفی اصفهانی امام جمعه اسبق کرمانشاه ظهر روز جمعه ۲۳ مهر سال ۱۳۶۱ و در سن ۸۰ سالگی در محراب نماز جمعه توسط یک فرد منافق به شهادت رسید.

🔹عطاالله اشرفی اصفهانی در سال ۱۲۸۱ هجری شمسی در شهرستان خمینی‌شهر استان اصفهان در خانواده‌ای روحانی متولد شد. تحصیلات ابتدایی مقدماتی را در خمینی‌شهر گذراند و در ۱۲ سالگی برای ادامه تحصیل راهی اصفهان شد و در حدود ۱۰ سال از کلاس درس چهره‌هایی چون آیت‌الله سیدمهدی درچه‌ای، آیت‌الله سیدمحمد نجف‌آبادی، مرحوم فشارکی و مرحوم مدرس استفاده کرد.

آیت‌الله اشرفی در سال ۱۳۳۵شمسی بنا به دستور مرحوم آیت‌الله بروجردی مرجع بزرگ وقت به منظور تبلیغ و نشر معارف و احکام دین رهسپار کرمانشاه شد. با اوج‌گیری انقلاب ایشان نیز مبارزات خود را در کرمانشاه آغاز کرد.

نقطه عطف فعالیت‌های وی مجلس بزرگداشت شهادت آیت‌الله حاج سید مصطفی خمینی بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha