فلسطین خواستار مداخله فوری برای توقف شهرک سازی جدید اسرائیل شد

تهران-ایرنا- نبیل ابوردینه سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه ضمن محکومیت تصمیم جدید رژیم صهیونیستی برای ساخت بیش از ۲هزار واحد مسکونی، خواستار مداخله فوری جامعه جهانی برای توقف شهرک‌سازی‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی (معا)،‌ ابو ردینه به تصمیم اخیر برای ساخت هزاران واحد مسکونی جدید در اراضی فلسطینی واکنش نشان داد و گفت: این تصمیم در تضاد با همه قطعنامه‌های بین‌المللی به ویژه قطعنامه ۲۳۳۴ است که همه شهرک‌سازی‌های اسرائیلی را در خاک فلسطین غیرقانونی می‌داند.

وی افزود: همه شهرک‌ها رو به زوال خواهند رفت و هیچ شهرکی در اراضی فلسطینی باقی نخواهد ماند.

ابو ردینه با بیان اینکه کابینه اسرائیل همچنان با سیاست‌های شهرک‌سازی به سرقت اراضی فلسطینی ادامه می‌دهد، سکوت محافل بین‌المللی و عادی‌سازی برخی از کشورهای عربی با اسرائیل و حمایت بی‌حدوحصر دولت آمریکا از اشغالگران و سیاست‌هایشان را محکوم کرد.

این مقام فلسطینی همچنین با هشدار به صهیونیست‌ها در ادامه سیاست شهرک‌سازی افزود که این اقدام منطقه را به لبه پرتگاه می‌رساند.

وی در ادامه از جامعه جهانی خواست تا به سرعت وارد عمل شود و کابینه نتانیاهو را برای توقف شهرک‌سازی‌ها تحت فشار قرار دهد که نتیجه آن جز نابودی فرصت واقعی تحقق صلح عادلانه و فراگیر برای پایان دادن به اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی در مرزهای ۱۹۶۷ نیست.

علیرغم مخالفت های جهانی با شهرک سازی های غیرقانونی و اشغالگری های رژیم صهیونیستی این رژیم در دهه های گذشته بیش از ۵۰ درصد کرانه باختری (از جمله بیت المقدس) را برای ساخت شهرک های مسکونی و پایگاه های نظامی تصرف کرده است.

براساس قطعنامه‌های مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ کرانه باختری غیرقانونی است.

شهرک سازی های رژیم اشغالگر قدس علیرغم برخی محکومیت های بین المللی و برخلاف قطعنامه های سازمان ملل ادامه داشته و در چند سال اخیر زیاد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =