مقام امنیتی آمریکا برای مذاکره با کره شمالی ابراز امیدواری کرد

تهران - ایرنا - در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در یک حرکت نمایشی به منظور کمرنگ کردن شکست دولت متبوعش در گفت و گو با رهبر کره شمالی، برای از سر گیری مذاکره با آن کشور ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیونی "ان اچ کی" ژاپن روز سه شنبه اعلام کرد: رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا با ابراز امیدواری به ادامه مذاکرات این کشور با کره شمالی برای خلع سلاح هسته ای آن کشور، پیش بینی کرد که این گفت وگوها نزدیک زمان برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو در سال میلادی آینده برگزار و با پیشرفت هایی روبه رو شود.

براساس این گزارش، وی در یک برنامه زنده اینترنتی گفت: اگرچه دولت دونالد ترامپ همچنان به اعمال فشار حداکثری بر کره شمالی پایبند است، اما در عین حال امیدوار است پس از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در آمریکا، فرصتی ایجاد شود تا پس از آنکه کره شمالی متوجه شد گزینه دیگری ندارد، با این کشور مذاکره کند.

ان اچ کی افزود: اوبرایان با پیش بینی اینکه کره شمالی علاقمند به حضور در بازی های المپیک توکیو است، ابراز امیدواری کرد آمریکا و کره شمالی بتوانند قبل، حین یا بعد از این بازی ها مذاکراتی داشه باشند.

دونالد ترامپ در حالی که مدعی بود می‌تواند در مدت بسیار کوتاهی با کره شمالی به توافق برسد، به تازگی با رونمایی یک موشک بالستیک قاره‌پیما با قابلیت شلیک چند کلاهک از سوی کره شمالی روبه‌روست.

به این ترتیب کیم جونگ اون دست ترامپ را در رقابت‌های انتخاباتی خالی گذاشته است و عملاً هیچ امتیاز مثبتی در اختیار ترامپ قرار ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =