۷۱ هزار تن محصولات سردرختی در پارس‌آباد تولید شد

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی پارس‌آباد مغان از تولید ۷۱ هزار تن انواع محصولات سردرختی مرغوب در این شهرستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا ، حسن نظیفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: سطح باغات این شهرستان چهار هزار و ۲۰۰ هکتار است که انواع محصولات سردرختی شلیل ، آلو ،هلو، گوجه سبز ، فندق ، زیتون ، آلبالو ، گیلاس ، سیب و تعداد دیگری از محصولات سردرختی را شامل می‌شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته برغم وجود شرایط نامساعد طبیعی از قبیل سرما و تگرگ بخش قابل ملاحظه‌ای از محصولات سردرختی آسیب  .

وی گفت: استفاده از محیط‌های سربسته برای تولید و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه گلخانه‌ها در سال‌های گذشته جهش قابل ملاحظه‌ای داشته و برنامه‌ریزی شده تا در سطح هزار و ۶۰۰ هکتار شهرک‌های گلخانه‌ای در مناطق شمالی استان راه‌اندازی و به بهره‌برداری برسد که قطعا تحول مهمی در تولید محصولات گلخانه‌ای و بکارگیری نیروهای جوان و تحصیل‌کرده و بیکار در منطقه و استان خواهد داشت.

او تشریح کرد: حدود ۷۰۰ هکتار از این مساحت گلخانه‌ای به بخش خصوصی واگذار شده و با توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی در بهره‌وری مطلوب و بهینه از منابع آبی و خاکی شاهد رشد و شکوفایی این بخش خواهیم بود.

وی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های جهاد کشاورزی را تامین میوه‌های سردرختی دانست و افزود: تولید ارزان و با صرفه اقتصادی و استفاده از نهال‌های سازگار با شرایط آب و هوایی استان یکی از اساسی‌ترین اهداف است.

پارس‌آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha