پاداش ورزشکاران ناشنوا پرداخت می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست دبیری فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت: اوایل هفته رییس کمیته ملی المپیک از فدراسیون بازدید کرد و قرار شد ورزشکاران دارای شانس کسب مدال در المپیک ۲۰۲۱برزیل، پاداش دریافت کنند.

پژمان معتمدی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورزشکارانی که موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شده‌اند، ماهانه ۵ میلیون تومان به عنوان پاداش دریافت می‌کنند؛ بر همین اساس سید رضا صالحی امیری در نشستی که با مسوولان فدراسیون داشت، اعلام کرد که به منظور ایجاد انگیزه در ورزشکاران ناشنوا مبلغی به عنوان پاداش به برخی از آنان پرداخت شود.

 این مدیر ورزشی ادامه داد: براساس این تصمیم بزودی به ورزشکارانی که شانس کسب مدال در المپیک ناشنوایان را دارند، مبلغی به عنوان پاداش پرداخت خواهد شد و البته هنوز رقم این پاداش مشخص نشده است.

 معتمدی خاطرنشان کرد: فدراسیون جهانی ورزش‌های ناشنوایان با عضویت این فدراسیون و فدراسیون‌های تابعه در کمیته‌های بین المللی المپیک و پارالمپیک مخالفت می‌کند؛ بر همین اساس فدراسیون ما زیر مجموعه هیچ‌کدام از کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک نیست.

دبیر فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت: طی مذاکراتی که با رئیس کمیته ملی المپیک داشتیم قرار شد ما به عنوان عضو غیر رسمی کمیته ملی المپیک پذیرفته شویم تا این نهاد بتواند کمک های بیشتری به ورزش ناشنوایان کشور داشته باشد.

معتمدی اضافه کرد: بر همین اساس قرار است نماینده ورزش ناشنوایان در کمیته ملی المپیک یک ورزشکار شاخص و مطرح ناشنوا باشد ضمن اینکه به این نماینده فرصت خواهد داده می‌شود تا به طور رسمی در کمیته استخدام شود.

دبیر فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان همچنین از ایجاد یک ویترین در موزه ورزشکاران خبر داد و گفت: براساس موافقت رییس کمیته ملی المپیک قرار است سردیس سه تن از قهرمانان ورزشی ناشنوایان از گذشته تاکنون، در ویترین این موزه ورزشی قرار گیرد.

وی همچنین به صحبت‌های صالحی امیری در خصوص مذاکره با صندوق قهرمانان و پیشکسوتان اشاره کرد و گفت: قرار است در مذاکره  با این صندوق همانگونه که به قهرمانان و پیشگسوتان ماهانه مبلغ سه میلیون تومان پرداخت شود و از این پس به قهرمانان و پیشکسوتان ورزش ناشنوایان ماهانه مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به عنوان کمک هزینه پرداخت شود.

معتمدی در پاسخ به پرسشی درخصوص شرکت تیم‌های ملی ناشنوایان در رشته‌های فوتبال  و بسکتبال در مسابقات انتخابی مالزی گفت: با اینکه «محمد پرگر» رییس کنفدراسیون ورزش‌های ناشنوایان آسیا  این هفته در تهران حضور داشت، هیچ صحبتی در خصوص برنامه رسمی مسابقات  انتخابی المپیک در مالزی نشد.

وی ادامه داد در صورتی که برنامه و زمان دقیق این مسابقات اعلام شود، به طور قطع ما نیز برای برگزاری اردوها و آماده‌سازی تیم‌های ملی برنامه خود را با هماهنگی ستاد ملی کرونا و وزارت ورزش آغاز خواهیم کرد.

معتمدی در خصوص برنامه‌های فدراسیون برای آماده سازی ورزشکاران برای حضور در المپیک برزیل، ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با فدراسیون‌های ورزشی در رشته‌های انفرادی، قرار شد ورزشکاران ناشنوا در لیگ‌های برتر شرکت کرده و خود را برای حضور در مسابقات سال آینده آماده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha