برگزاری انتخابی تیم ملی کشتی آزاد تنها در سه وزن

تهران - ایرنا - جلسه کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان با «محسن کاوه» مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد امروز (چهارشنبه) برگزار و برنامه مسابقات انتخابی در سه وزن ۶۵، ۷۴ و ۷۹ کیلوگرم مشخص شد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه که با حضور «محسن کاوه» مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد، «غلامرضا محمدی» سرمربی، «ابراهیم مهربان» و «مهدی تقوی» مربیان تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان برگزار شد، برنامه‌های آتی این تیم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بر این اساس در این جلسه با توجه به در پیش بودن رقابت‌های جهانی بزرگسالان در اواخر آذر ماه سال جاری در مورد چگونگی برگزاری اردوهای تیم‌های ملی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و همچنین نحوه آماده‌سازی ملی‌پوشان برای این رقابت‌ها گفت و گو و تصمیم‌گیری شد.

«ابراهیم مهربان» مربی تیم ملی کشتی در مورد تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه گفت: بعد از اعلام اتحادیه جهانی در ارتباط با قطعیت برگزاری رقابت‌های جهانی کشتی در سال ۲۰۲۰، چندین جلسه کارشناسی با حضور مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد، سرمربی و اعضای کادر فنی تیم ملی برگزار و براساس واقعیات‌ها که یکی از آن‌ها بحث بیماری خطرناک کرونا است و متأسفانه همه‌گیری آن بسیار زیاد است و محدودیت برای برگزاری مسابقات به صورت گسترده وجود دارد و همچنین زمان کمی تا مسابقات جهانی پیش رو داریم در این جلسه تصمیمات اتخاذ شد.

وی ادامه داد: با توجه به نگاه عدالت محوری که باید نسبت به همه کشتی‌گیران وجود داشته باشد، از آنجایی که ۸ ماه است که هیچ مسابقه و هیچ فعالیت ورزشی به جز لیگ برگزار نشده، مقرر شد که در تاریخ اول آبان ماه سال جاری در سه وزن، ۶۵ کیلوگرم با حضور امیرحسین مقصودی، امیرمحمد یزدانی، پیمان بیابانی، میثم نصیری، شایان حمزه و مرتضی قیاسی، ۷۴ کیلوگرم با حضور مصطفی حسین‌خانی، سعید داداش‌پور، جمال عبادی، مسعود کمروند و محمدصادق فیروزپور، ۷۹ کیلوگرم با حضور پیمان یاراحمدی، علی سوادکوهی، بهمن تیموری و حمید زرین‌پیکر، مسابقات انتخابی درون اردویی با قوانین اتحادیه جهانی (صبح وزن کشی و ۲ ساعت بعد کشتی) و ۲ کیلوگرم ارفاق وزن برگزار شود.

مهربان تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص تمام پروتکل‌ها در این مسابقات رعایت می‌شود.  نفراتی که نام آن‌ها برای مسابقات انتخابی اعلام شده می‌توانند به صورت اختیاری در اردویی که از تاریخ ۲۵ مهرماه برگزار می‌شود، حضور پیدا نکنند.

وی افزود: این نفرات اگر در خارج از اردو امکان تمرین برای آنها وجود دارد و احساس می‌کنند در آن جا می‌توانند بهتر تمرین کنند، می‌توانند در اردو حضور نداشته باشند و اگر هم خواستند می‌توانند در اردو شرکت کنند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد خاطر نشان کرد: کسانی که از این ۳ وزن در اردو حضور پیدا نمی‌کنند باید ۴۸ ساعت قبل از برگزاری وزن‌کشی با نتیجه تست کرونا در اردو حضور یابند، ضمن اینکه از نفرات شرکت کننده در این رقابت‌ها آزمایش دوپینگ نیز بعمل خواهد آمد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص سایر اوزان گفت: از نظر کادر فنی هیچکس انتخاب شده نیست و به احتمال زیاد برگزاری رقابت‌های انتخابی در اوزان دیگر نیز وجود دارد و در مورد سایر اوزان با توجه به مواردی که در جلسه فنی صبح دیروز در آن  اشاره شد اقدام می‌شود و بعد از  پایان اردوی اول در این مورد نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

مهربان در پایان خاطرنشان کرد: کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد و فدراسیون کشتی اعتقاد راسخ بر برگزاری مسابقات انتخابی دارد اما شرایطی که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا بر جهان حاکم است در هیچ وقتی اتفاق نیافتاده از طرفی هیچ زمانی نیز به یکباره  ۲ مانده به مسابقات جهانی اعلام بر برگزاری آن نمی‌شد و براساس تمامی این موارد امکان برگزاری مسابقات انتخابی به صورت کلی وجود ندارد و کادر فنی با توجه به برگزاری جلسات متعددی که داشت تصمیمگیری‌های لازم را انجام داد.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا نادر حاج‌آقانیا نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم به نفرات حاضر در اولین مرحله اردوی تیم ملی اضافه شود.

رقابت‌های کشتی قهرمانی بزرگسالان جهان روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذرماه در شهر بلگراد کشور صربستان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =