۲۳ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84075957
۰ نفر

برچسب‌ها

یوناما: ۳۵ هزار نفر در جنگ هلمند آواره شدند

کابل - ایرنا - دفتر سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که ۳۵ هزار نفر در اثر حمله گروه طالبان به شهر لشکرگاه مرکز استان هلمند، آواره شده اند.

به گزارش ایرنا، دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان امروز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای نوشت که طی ۳ روز جنگ در هلمند، حدود ۳۵ هزار نفر در قالب ۵ هزار خانواده آواره شده اند.

این سازمان از نیروهای دولتی افغانستان و گروه طالبان خواسته است برای محافظت از غیرنظامیان اقدام عملی انجام دهند و راه امنی برای خروج غیرنظامیان از مناطق جنگی فراهم کنند.

در اطلاعیه آمده است که افراد این سازمان در حال تهیه گزارش از تلفات غیرنظامیان در این درگیری هستند.

دولت افغانستان دراستان هلمند گفته است که کمک های اولیه برای افراد آواره ناشی از شرایط جنگی در اختیار ندارند. این افراد اکنون به کمک فوری نیاز دارند و هوا نیز هر روز سردتر می شود.

سرپرست وزارت دفاع افغانستان برای بررسی وضعیت شهر لشکرگاه امروز به استان هلمند سفر و با استاندار و فرمانده پلیس این استان و نیروهای ارتش دیدار کرد.

عمر زواک سخنگوی استاندار هلمند افغانستان به رسانه های محلی این کشور گفته است که ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای حمایت قاطع نیز امروز وارد شهر لشکرگاه شده است.

حمله طالبان به شهر لشکرگاه یکی از شدیدترین حملات این گروه پس از آغاز مذاکرات بین افغانستانی صلح در دوحه می باشد که موجب ورود دوباره نیروهای آمریکایی به این مناطق و انجام حملاتی علیه طالبان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار جهان