دومین نوزاد سالم از مادر کرونایی طی ۱۰ روز در میاندوآب متولد شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب‌ گفت: طی ۱۰ روز گذشته دومین نوزاد از مادر کرونایی در این شهرستان به روش سزارین، سالم و عاری از ویروس کرونا متولد شد.

سهراب حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مادر که با علایم بیماری کرونا در بخش ایزوله تنفسی بیمارستان عباسی میاندوآب بستری بود، حین زایمان توسط تیم مدیریتی بیمارستان به بخش زایمان بیمارستان حضرت فاطمه (س) منتقل شد.

وی با بیان اینکه این مادر باردار مثبت کرونایی در ۳۶ هفتگی، به روش سزارین دختری سالم با وزن ۲‌.۴ کیلوگرم به دنیا آورد، افزود: هم‌اکنون حال نوزاد و مادر ۲۳ ساله که دومین زایمان خود را تجربه کرد، خوب بوده و پس از مشاوره متخصصان عفونی و اطفال از بیمارستان مرخص شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب اضافه کرد: این هفتمین مادر باردار کرونا مثبت در میاندوآب است که از ابتدای شیوع کرونا در بیمارستان حضرت فاطمه (س) شهرستان زایمان کرده و فرزندی سالم و عاری از ویروس کرونا به دنیا می‌آورد.

طی ۲۰ روز پیش نیز نیز یک نوزاد از مادر ۲۹ ساله مبتلا به کرونا در این شهرستان سالم به دنیا آمد و هفته قبل هم مادر ۳۶ ساله میاندوآبی که در دروان بارداری به کووید ۱۹ مبتلا بود، فرزند پسری را سالم به دنیا آورد.

امسال یک مادر باردار ۲۲ ساله نیز در این شهرستان بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

آذربایجان‌غربی از روز هشتم اسفند سال گذشته با شناسایی نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا در ردیف استان‌های درگیر این بیماری قرار گرفت.

وضعیت شهرهای مختلف آذربایجان غربی در شیوع بیماری کرونا قرمز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha