درگیری و تخلف‌ رانندگی در صدر تماس‌های مردمی پلیس کاشان است

کاشان- ایرنا- فرمانده انتظامی کاشان گفت: ۶۰ درصد تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در این شهرستان امسال به انجام عملیاتی انتظامی و تشکیل پرونده قضایی منجر شده که درگیری و تخلف‌ رانندگی به ترتیب بیشترین فراوانی را داشته است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسین بساطی روز چهارشنبه در نشستی خبری بیان کرد: افزون بر ۵۴ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی کاشان در ۶ ماهه نخست امسال برقرار شد که این رقم به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشت؛ ۴۳ درصد تماس‌ها عادی بود و به ارشاد و راهنمایی شهروندان منجر شد. 

وی با اشاره به اینکه درگیری با ۲۶ درصد فراوانی در اولویت نخست قرار داشت، افزود: این رقم برای کاشان بسیار قابل تامل است؛ برای شهرستانی با چنین پیشنیه تاریخی، دینی و مذهبی شایسته نیست و هم باید کمک کنیم تا آستانه تحمل مردم بالا برود.

فرمانده انتظامی کاشان اضافه کرد: ۲۴ درصد از تماس‌ها با سامانه ۱۱۰ نیز درباره مسائل ترافیکی و تخلف‌های راهنمایی و رانندگی بود و از این رو باید دستگاه‌های مرتبط دیگر نیز به مسائل اجتماعی، شهری و ترافیکی در راستای کاهش این آمار ورود کنند.

وی با بیان اینکه جرایم عمومی ۲۳ درصد و مفاسد اقتصادی ۱۲ درصد تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی را به خود اختصاص داده بود، گفت: ۶ درصد از این تماس‌ها مربوط به دزدی بوده است که در اولویت پنجم قرار دارد.

بساطی در ادامه از کشف افزون بر ۸۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ۶ ماه نخست امسال در شهرستان کاشان خبر داد و اظهار داشت: این رقم به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی کاشان افزود: ۱۳ درصد دستگیری قاچاقچیان و دست‌اندرکاران تهیه و توزیع مواد مخدر و ۲۴ درصد نیز اجرای طرح‌های مبارزه با مواد افیونی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی با اشاره به شناسایی کانون‌ها و محله‌های جرم‌خیز تصریح کرد: برای این کانون‌ها، برنامه‌های محله محور با هدف تقویت احساس امنیت مردم تعریف و تدوین شده است.

بساطی همچنین تشریح کرد: ۶ ماهه نخست امسال کشف دزدی ۳۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر شد، چنان که شمار دستگیری‌ها پنج درصد و در زمینه دستگیری اراذل و اوباش بیش از ۹۶ درصد افزایش داشتیم.

وی در مورد قاچاق کالا نیز گفت: ۴۶ درصد در راه مقابله و مبارزه قاطعانه و دستگیری قاچاقچیان افزایش داشتیم و به لحاظ ارزش ریالی ۷۸ درصد رشد شاهد بودیم.

فرمانده انتظامی کاشان، اعتماد مردم را مهم‌ترین سرمایه این نیرو دانست و بیان کرد: ارتقای سطح آگاهی مردم در حوزه‌های مختلف به ویژه فضای مجازی و تعامل آنها با پلیس فتا موجب کاهش جرم در این حوزه است.

وی با اشاره به آموزش و احترام به قانون به عنوان راهکار کاهش تخلف‌های راهنمایی و رانندگی، بر نهادینه شدن این مهم در بین اقشار مختلف مردم تاکید کرد و یادآور شد: خط قرمز پلیس، امنیت مردم است و نیروی انتظامی بدون تعارف و مماشات، مقتدرانه با قانون‌شکنان و متخلفان برخورد خواهد کرد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =