ملی‌پوش دوومیدانی: می‌توانم به رکورد ورودی المپیک دست پیدا کنم

تهران- ایرنا- رکوردار پرتاب چکش زنان ایران گفت: اگر فدراسیون اردو و مربی خارجی برایم در نظر بگیرد، اطمینان دارم که می‌توانم به رکورد ورودی المپیک پاریس دست پیدا کنم.

«زهرا عرب‌رستمی» در مسابقات باشگاه‌های کشور در پرتاب چکش با ثبت ۵۷.۳۳ متر رکوردشکنی کرد. وی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سطح مسابقات باشگاه‌های کشور نسبت به سال گذشته خیلی بالا بود و امسال برای دومین بار است که با عنوان نماینده پلیمر خلیح فارس در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های کشور شرکت کردم. در مسابقات جایزه بزرگ رکورد جوانان، نوجوانان و بزرگسالان را شکستم که ۵۵ متر و ۶۹ سانتی‌متر بود.

وی افزود: در مرحله اول لیگ باشگاه‌ها رکورد باشگاهی زدم و در مرحله آخر هم با ثبت ۵۷ متر و ۳۳ سانتی‌متر اولین دختری هستم که رکورد تمامی رده‌های سنی را شکستم.

ملی‌پوش دو و میدانی در پاسخ به این پرسش که رکورد المپیک ۷۲ متر و ۵۰ سانتی‌متر است و رکورد شما فاصله خیلی زیادی با این ورودی دارد و چگونه می‌خواهید این فاصله را جبران کنید، گفت: باور رسیدن به المپیک سخت است اما اگر فدراسیون برایم اردوها و مربیان خارجی در نظر بگیرد، اطمینان دارم که می‌توانم به المپیک برسم. در نبود امکانات به این نقطه رسیدم و اگر فدراسیون شرایط را برایم مهیا سازد می‌توانم به رکورد ورودی المپیک دست پیدا کنم.

وی اضافه کرد: از آنجایی که در شهرستان ورامین تمرین می‌کنم، امکاناتی نداریم و بیابانی بود که در آنجا تمرین می‌کردم و آن هم به زمین کشاورزی تبدیل شد.  جای دیگری نیز دو و میدانی‌کاران می‌روند که خیلی دور است و شرایط سخت‌تر شد و البته این شرایط برایم مهیا شده که بتوانم در پیست آفتاب انقلاب تمرین می‌کنم. از سوی دیگر به دلیل نداشتن چکش ۴ کیلوگرمی با چکش ۲ کیلو و ۷۰۰ کیلوگرم مجبورم تمرین کنم که به ضررم خواهد بود و از سوی دیگر دستکش پرتاب هم ندارم و خدا را شکر حداقل باشگاه پلیمر یک جفت کفش پرتاب به من داده است.

عرب رستمی یادآور شد: با این رکورد جزو ۱۲ نفر برتر دنیا در رده سنی جوانان هستم. رکورد نفرات یازدهم ۵۹ یا ۶۰ متر است و  نفر اول هم ۶۲ متر پرتاب کرده است. اگر امکانات لازم فراهم شود خودم را می‌توانم به رکورد ۶۷ متر برسانم اما بدون امکانات نهایت بتوانم به ۶۱ متر برسم.

وی ادامه داد: بیشتر اردوها برای بزرگسالان گذاشته می‌شود و الان شرایط برای مدال‌آوری خیلی سخت‌تر شده است. در اوج قهرمانی هستم و استعداد آن را پیدا کردم و در نوجوانی رکورددار رده‌های سنتی مختلف هستم. اینجا هیچگونه امکاناتی نداریم. به مدت دو هفته زیر نظر آرکادیوش روگووسکی کار می‌کردم و۲ رکورد خوب زدم.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =