ارایه حمایت یک میلیارد تومانی در حوزه استاندارد به دانش‌بنیان‌ها

تهران- ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به ارایه انواع حمایت ها در حوزه استاندارد به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: : در ۶ ماهه نخست امسال بیش از یک میلیارد تومان حمایت بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان ارایه شده است.

به گزارش خبرگار دانشگاه و آموزش ایرنا، سیاوش ملکی‌فر روز چهارشنبه در وبینار تبیین نقش استاندارد در توسعه اقتصاد دانش بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: خدمات این صندوق شامل تسهیلات مالی، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمند سازی است. در خدمات توانمند سازی علاوه بر ارائه یک سری تسهیلات، خدماتی را برای تجاری سازی محصولات و کمک‌های بلاعوض شامل مشاوره، استانداردها و مجوزها، آموزش، حفاظت از مالکیت فکری، رویدادها و شبکه سازی، رتبه بندی رقابت پذیری و توسعه بازار ارائه می‌شود.

وی گفت: این صندوق در اخذ استانداردها برای شرکت‌های دانش بنیان، ۷۰ درصد هزینه‌ مشاوره و اخذ استانداردها را پرداخت می کند. برای استانداردهای صادراتی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان و برای تمدید آن تا سقف ۷۵ میلیون تومان و برای استانداردهای تخصصی و سیستمی تا سقف ۴۰ میلیون تومان و برای تمدید آن ۲۰ میلیون تومان به شرکت‌ها پرداخت می شود.

ملکی فر ادامه داد: در زمینه اخذ تاییدیه‌ها و مجوزهای ملی تا سقف ۴۰ میلیون تومان و برای تمدید آن تا سقف ۱۵ میلیون تومان صندوق نوآوری حمایت می کند.

وی با اشاره به عملکرد صندوق در حوزه مشاوره و اخذ استاندارد در سال ۹۸، یادآور شد: سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض در این حوزه به شرکت‌های دانش بنیان اعطا شده است. بیش از ۴۵ استاندارد و مجوز با توجه به تقاضای شرکت‌های دانش بنیان در فهرست حمایتی تحت پوشش این صندوق قرار داشته است.

معاون توسعه صندوق  افزود: در سال جاری نیز بیش از ۷۰ استاندارد و مجوز با توجه به تقاضای شرکت‌های دانش بنیان به فهرست حمایتی این صندوق افزوده شده است.

وی افزود: بیشترین تقاضا برای دریافت استانداردها در حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و برق و الکترونیک، فوتونیک، مخابرات و سیستم‌های خودکار است و کمترین تقاضا مربوط به حوزه فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی و داروها و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان است.

ملکی فر با بیان اینکه دریافت حمایت این صندوق برای اخذ استانداردها بسیار ساده و به صورت الکترونیکی است، اظهار داشت: شرکت‌ها برای دریافت استانداردها می‌توانند با وارد شدن به سامانه غزال این صندوق اقدام کنند. استاندارد نقش مهمی در فرآیند تجاری سازی فناوری دارد و امید است در این وبینار به ابهامات این حوزه برای شرکت‌های دانش بنیان پاسخ داده شود و شرکت ها بتوانند از خدمات صندوق استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha