بنا: مسابقات لیگ معیار انتخاب ملی‌پوشان نیست

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، گفت: زمان کمی برای حضور در مسابقات جهانی صربستان داریم اما رقابت‌های لیگ برتر هم ملاک و معیاری برای انتخاب ملی‌پوشان نیست.

به گزارش ایرنا، محمد بنا روز چهارشنبه در حاشیه لیگ برتر کشتی فرنگی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این گروه قوی‌تر است و گروهی که ۱۰ روز پیش مسابقات آن برپا شد به غیر از یک تعداد از کشتی‌گیران، بیشتر آنان جوان بودند اما داشته‌های ما در مسابقات این هفته است.

وی افزود: مسابقات لیگ برایم به‌عنوان سرمربی تیم ملی کشتی منفعتی برای ملی‌پوشان و ورزش داشت. نزدیک به هشت ماه است که کشتی‌گیران دور از مسابقات بودند و حتی در زمانی که کرونا هم نبود نمی‌توانستیم توقع داشته باشیم تا همه در لیگ برتر از آمادگی کامل برخوردار باشند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی عنوان کرد: این مسابقات را رصد کردیم اما فاکتورهای دیگری برای انتخاب ملی‌پوشان داریم. هدف اصلی ما مسابقات جهانی صربستان در آذرماه است که قبل از المپیک برپا می‌شود. مسابقات که تمام شود از شنبه اردوها را شروع خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه قبل از شروع لیگ ۲۳ نفر را برای دعوت به تیم ملی انتخاب کردیم، گفت: نفر دیگر به این جمع اضافه می‌شوند و با ۲۹ کشتی‌گیر کار خود را شروع می‌کنیم. تا زمان اعزام به مسابقات جهانی چهار مرحله اردو گذاشتیم و در اردوهای مختلف برخی از تغییرات انجام می‌شود.

بنا در پاسخ به این پرسش که چرخه انتخابی منتفی شده است، خاطرنشان کرد: باید شرایط را در نظر بگیریم و فکرش را نمی‌کردیم که در آذرماه فدراسیون جهانی مسابقاتی برگزار کند. این مسابقات سودی برای ما ندارد زیرا نه کسب سهمیه و نه رنکینگی دارد. هدف فدراسیون جهانی تنها از سرگیری مسابقات کشتی است تا انتخابات را برگزار کند و با این زمان حساس و بحران کرونا تنها مسابقه‌ای که داریم، لیگ برتر است. این رقابت‌ها ملاک و معیاری برای انتخاب ملی‌پوشان نیست. شب قبل از مسابقه وزن‌کشی می شود و کشتی‌گیران شرایط خوبی ندارند و باید به‌دلیل کمبود زمان فاکتور انتخاب را برای مسابقات جهانی قزاقستان و جام تختی  و قهرمانی آسیا در نظر بگیریم و این نفرات را وارد اردوی تیم ملی کنیم. در چهار مرحله از اردو از میان این نفرات ملی‌پوشانی را انتخاب می‌کنیم که بتوانند نتیجه مطلوبی بگیرند و در حین حال باید از کشتی‌گیرانی که به‌دنبال کسب سهمیه هستند، محافظت کنیم و در نهایت وارد بازی‌های المپیک توکیو شویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha