۲۳ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84075633
۱ نفر

برچسب‌ها

تحرکات نظامی در منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان ادامه دارد

  باکو – ایرنا - با وجود اعلام آتش بس میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان درگیری های نظامی میان دو کشور، امروز (چهارشنبه) نیز در محورهای مختلف منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان ادامه داشت.

"حکمت حاجی اف" دستیار رییس جمهوری آذربایجان، نیروهای ارمنستان را به نقض آتش بس و حمله توپخانه ای به برخی مناطق مسکونی جمهوری آذربایجان متهم کرد.

حاجی اف در صفحه تویتری خود نوشت: شهر "ترتر" در ۲۴۸ کیلومتری غرب باکو در منطقه مورد مناقشه قره باغ از صبح امروز (چهارشنبه) مورد هدف توپخانه ای نیروهای ارمنستان قرار گرفت که بر اثر آن یک نفر از ساکنان این شهر جان باخته و ۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

  وزارت دفاع ارمنستان نیز به تازگی گزارشی درباره سرنگون شدن یک فروند جنگنده سوخو- ۲۵ ارتش جمهوری آذرربایجان منتشر کرد که این گزارش از سوی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان تکذیب شد.

  در این حال منابع خبری باکو به نقل از واحد مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه از گفت وگوی تلفنی "سرگئی شویگو" وزیر دفاع این کشور با  "ذاکر حسن اف" و "داوید تونویان" وزیران دفاع جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر دادند.

  بنا به این گزارش، وزیر دفاع روسیه در این گفت وگوی تلفنی از همتایان ارمنی و آذربایجانی خود خواستار اجرای کامل تعهدات مربوط به برقراری رژیم آتش بس میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان شد.

 در گیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجانو  ارمنستان ششم  از مهر ماه جاری از سرگرفته شده است.

  پس از درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

 با  وجود حصول توافق آتش بس در مذاکرات  جمعه گذشته (۱۸ مهر ماه جاری) وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، رژیم  آتش بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =