۱۴ قلیان‌سرا و چای‌خانه سنتی در ماکو و شوط پلمب شد

ارومیه- ایرنا- ۶ قلیان‌سرا در ماکو و هشت چای‌خانه سنتی در شوط در راستای تشدید نظارت بر اعمال محدودیت‌های اجتماعی با هدف جلوگیری از شیوع بیماری کرونا پلمب شد.

سرپرست فرمانداری ماکو روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به افزایش مبتلایان در این شهرستان برنامه‌های نظارتی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید شد و این دستور العمل‌ها رسته‌های مختلف شغلی از کم ریسک تا پر ریسک را در بر گرفت.

رعنا قربانی افزود: در این راستا ۶ قلیان‌ سرا به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم توجه به دستورات ستاد کرونا و دستور بازرسان بهداشت محیط، طی بازدید مشترک شبکه بهداشت و اماکن عمومی و اصناف پلمب شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه، رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای همه شهروندان یک مسوولیت قانونی و شرعی است، اظهار داشت: از هفته چهارم شهریور شیوع ویروس کرونا در شهرستان با خیز شدیدی روند صعودی به خود گرفته و هر روز شاهد افزایش تعداد مبتلایان و موارد فوتی هستیم.

سرپرست فرمانداری ماکو با تاکید بر افزایش نظارت و بازرسی بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح دستگاههای اجرایی، صنوف و بانکها تاکید کرد: رعایت کمتر پروتکل ‌های بهداشتی و همچنین تجمع بیش از حد در مقابل صرافی‌ها، بانک‌ ها، مراسم تشییع و ترحیم از جمله عوامل مهم سرعت شیوع بیماری در شهرستان است که در صورت جدی نگرفتن موضوع شرایط بسیار سختی را تجربه خواهیم کرد.

عطاء الله رضاییه آزادی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شوط نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی بازدید مشترک اماکن، نیروی انتظامی و با نظارت بازرسان واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان،  هشت چای‌خانه سنتی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده بودند، در این شهرستان پلمب شد.

شهرستان‌های ماکو و شوط از شهرهای شمالی آذربایجان غربی هستند که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.          

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha