استاندارد کاشان با آینده‌نگری برای کنترل کیفیت کالاها تلاش کند

کاشان- ایرنا- فرماندار ویژه کاشان گفت: اگر شرکت تولیدی محصولات خود را بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید کند و بر حفظ این اصل مصمم باشد، به طور حتم با استقبال کشورهای دیگر روبه‌رو می‌شود و از این رو انتظار می‌رود با آینده‌نگری در کنترل کیفیت کالاها تلاش شود.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر مرتضایی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از اداره استاندارد شهرستان کاشان بیان کرد: استاندارد دارای ابعاد ملی و فراملی است و نقش آن در سلامت محصولات تولیدی و کنترل کیفیت تجهیزات و خدماتی که به مردم ارایه می‌شود، یک اصل کلیدی و مهم به شمار می‌رود.

وی افزود: از این رو می‌طلبد با تقویت گشت‌های سیار، اعمال نظارت‌ها بر ایمنی تجهیزات و تولیدات به ویژه مواد غذایی تشدید شود و اداره استاندارد به جد و بدون پذیرفتن هرگونه فشار، در خط مقدم بهبود کیفیت تولیدات و سلامت جامعه ایستادگی کند.

فرماندار ویژه کاشان گفت: اینکه شرکت‌ها و مجموعه‌هایی برای سود بیشتر و احیای خود به هر قیمتی دست به اقدامی در کاهش کیفیت محصول بزنند، به ویژه در تولید موادی که به سلامت مردم آسیب می‌رساند، پذیرفتنی نیست؛ ضمن اینکه در بلند مدت آینده خود را نیز نابود می‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی از اصول اساسی در توسعه صادرات حفظ کیفیت بالا و اصالت محصولات است، اظهار داشت: اگر واحدی با تولید محصولات بی‌کیفیت به کار خود ادامه دهد، با این اقدام در واقع اعتماد سایر کشورها به محصولات ایرانی را از بین می‌برد.

مرتضایی با تشریح وضعیت کنونی جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی اضافه کرد: دشمن در شرایطی که با تحریم‌ها تلاش دارد همه مسیرها به سمت کشور را ببندد و ایران را به انزوا بکشاند، نقش بومی‌سازی و استانداردسازی محصولات اهمیت بیشتری دارد تا با تکیه بر دانش بومی بتوانیم محصولاتی در حد استانداردهای جهانی عرضه کنیم؛ چنان که توانمندی و قدرت جوانان در زمینه‌های گوناگون به اثبات رسیده است.

رئیس اداره استاندارد شهرستان کاشان نیز در ادامه یادآور شد: این اداره در شمال استان اصفهان، سه شهرستان کاشان، آران و بیدگل و نطنز را زیر پوشش دارد که نظارت بر طیف گسترده‌ای از تولیدات را شامل می‌شود.

غلامحسین بخردی افزود: آزمایشگاه‌های این اداره بررسی وضعیت استاندارد محصولاتی هم‌چون فرش ماشینی و صنایع نساجی، مواد غذایی و پروتئینی، مصالح ساختمانی و هزاران محصول دیگر را که به سلامت جامعه مربوط می‌شود، بر عهده دارد که در نهایت از سوی کارشناسان و متخصصان مجموعه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و ۱۵ هزار واحد صنفی در شهرستان کاشان فعالیت دارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =