۲۷ مهر ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۶
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84075368
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰۰ مشترک گیلانی به سامانه مرکز هشدار الکترونیک "مها"  متصل هستند

رشت - ایرنا - معاون مرکز هشدار الکترونیک "مها" استان گیلان گفت: هم اکنون ۲۰۰ مشترک تحت پوشش این مرکز هستند و از خدمات آن استفاده می کنند.

مرتضی عادلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: "مها" سامانه اطلاع رسانی و اعلام خطر آنلاین و هوشمندی است که به صورت ۲۴ ساعته به کمک حسگرهای حرکتی، ارزشی و غیره هر نوع تهدید "سرقت، زورگیری و غیره" را در زمان حضور یا عدم حضور مالک به مرکز هشدار الکترونیک اعلام می کند، مها به محض دریافت هشدار الکترونیکی، صحت آن را احراز و در کوتاهترین زمان به مالک و مبادی امدادی از جمله پلیس اطلاع می دهد.

وی اظهار داشت: افزایش ضریب امنیتی اماکن تجاری، مسکونی و اداری، پیشگیری از وقوع جرائم به ویژه سرقت و زورگیری، کمک به پلیس در خدمات رسانی با زمان کمتر و دقت بالاتر، ایجاد هماهنگی و مشارکت مردمی، استفاده از تکنولوژی مکمل نگهبان، استفاده توامان از خدمات پلیس، اورژانس و آتش نشانی، تکمیل چرخه امنیت اماکن در مقابله با سرقت و افزایش بهره وری هزینه کرد شهروندان در موضوع امنیت اماکن از اهداف راه اندازی مرکز هشدار الکترونیک است.

عادلی بیان داشت: هر محلی از جمله خانه، مغازه و انبار که دارای اهمیت و ارزش مالی است نیاز به مراقبت و حفاظت دارد، این مهم در زمان هایی که مالک در این اماکن حضور ندارد از اهمیت بیشتری برخوردار است در نتیجه اگر امنیت در زمان های عدم حضور اشخاص افزایش یابد می توان این اطمینان را داد که اتفاقاتی شامل سرقت در محل رخ نخواهد داد و یا در صورت وقوع، کمترین آسیب را در پی خواهد داشت لذا اتصال به مرکز هشدار الکترونیک "مها" و مدیریت استفاده از آن منطقی و امری ضروری به نظر می آید.

وی خاطر نشان کرد: با توافقات انجام شده بین مرکز هشدار الکترونیک و پلیس ۱۱۰،  این مرکز در زمان حاضر هشدارهای سرقت را از اماکن تحت پوشش خود دریافت می کند و پس از دریافت هشدار توسط پلیس ۱۱۰،  موضوع را در کمترین زمان به نزدیکترین واحد گشتی برای حضور در محل حادثه اطلاع رسانی می کند.

 وی عنوان کرد : مها قابلیت اتصال به مراکز دیگر شامل آتش نشانی، اورژانس و سایر مراکز خدماتی را نیز دارا است که در آینده ای نزدیک این خدمات نیز به مشترکان ارایه می شود.

عادلی اظهار داشت: اماکن تجاری، مسکونی شامل "خانه، آپارتمان، ویلا، باغ ویلا، مراکز آموزشی، درمانی، دولتی و خصوصی، صنعتی و کارخانجات، بانک ها و موسسات مالی، اعتباری و اماکن عمومی شامل پارکینگ ها، مکان های ورزشی و تفریحی از اماکنی هستند که بیشترین نیاز به نصب این سیستم ها دارند.

وی بیان داشت: مانیتورینگ ۲۴ ساعته در تمامی روزهای سال توسط افراد مجرب،  ارایه خدمات با سرعت بالاتر و کیفیت مناسب تر با حمایت مراجع قانونی، امکان غیرفعال سازی سیستم و اعلام گروگان گیری به مرکز با رمز دوم، عدم ورود در حریم خصوصی مشتریان، اطلاع از صحت عملکرد سیستم حفاظتی نصب شده و آمادگی خدمات رسانی به اماکن تجاری، اداری و مسکونی و غیره از ویژگی های مجموعه مها است.

عادلی با بیان اینکه عضویت طلا فروشی ها و سکه فروشی ها در مرکز هشدار الکترونیک "مها" اجباری است و هم اکنون از ۲۰۰ مشترک در گیلان عموما این گروه هستند، خاطر نشان کرد: هم اکنون هزینه های تجهیزات برای نصب، بنا به مساحت مکان بین ۳.۵ تا ۴.۵ میلیون تومان است ضمن اینکه آبونمان سالانه ۳۶۰ هزار تومان نیز باید پرداخت شود.

مرکز هشدار الکترونیک از آبان ماه سال ۹۶ در گیلان راه اندازی شده و متقاضیان در این استان می توانند با مراجعه به سایت www.maha۷۲۴.ir  از شرایط و چگونگی استفاده از این سامانه مطلع شوند و یا با شماره ۱ - ۳۲۱۳۰۲۷۰- ۰۱۳ تماس بگیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =