نصب سه هزار پنل خورشیدی برای مددجویان خراسان شمالی برنامه‌ریزی شده است

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: راه‌اندازی سه هزار نیروگاه کوچک خورشیدی خانگی برای مددجویان این استان برنامه‌ریزی شده که تاکنون هزار نقطه برای نصب این پنل‌ها شناسایی شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا مجید الهی راد اظهار داشت: تاکنون هزینه نصب و راه اندازی هر پنل خورشیدی ۴۰۰ میلیون ریال بود ولی با توجه به افزایش قیمت قطعات پنل، کمیته امداد درصدد است مابقی هزینه های نصب را با ارایه تسهیلات بلاعوض به مددجویان جبران کند.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح در استان هنوز نخستین مراحل خود را می گذراند، گفت: تاکنون تنها ۲ پنل خورشیدی برای دو خانوار مددجو در اسفراین نصب شده است، که با اجرای این طرح هر خانوار ماهانه می تواند با درآمدزایی بین ۱۵ تا ۱۷ میلیون ریال، هم اقساط تسهیلات دریافتی را بپردازد و هم خود از آن برخوردار شود.

الهی راد خاطرنشان کرد: طرح پنل های خورشیدی یکی از طرح ‌های مهمی است که توسط این نهاد و به‌ منظور اشتغال و خودکفایی خانوارهای زیر حمایت این نهاد در حال پیگیری و اجراست.

بیش از ۵۹ هزار و ۸۱۰ خانوار با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

در حال حاضر ۹۹.۹ درصد جمعیت شهری و روستایی این استان از برق برخوردار شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =