شمار مبتلایان به کرونا در تربت‌حیدریه روند صعودی دارد

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با بیان این که شمار مبتلایان به کرونا در جمعیت زیرپوشش این واحد دانشگاهی روند صعودی دارد نسبت به افزایش میزان موارد ابتلا، بستری و محدودیت‌های امکانات درمانی هشدار داد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه روز چهارشنبه به نقل از علی ایزدی با بیان این که میزان بیماران بستری در بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی تربت‌حیدریه طی چند روز گذشته به بالاترین حد خود رسیده است افزود: موج جدید کرونا فشار مضاعفی بر کادر درمان و مدافعان سلامت وارد کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به تدابیر و تمهیدات اتخاذ شده، در صورت تداوم وضعیت موجود با محدودیت تخت‌های بیمارستانی مواجه خواهیم شد و این امر روند خدمت رسانی به مردم را دچار مشکل می‌کند.

الهام بهره‌مند معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه نیز عبور از بحران کرونا را مستلزم رعایت نکات پیشگرانه در تمامی سطوح جامعه دانست و افزود: برای مبارزه با ویروس کرونا که درمان مشخص و موثری ندارد تنها راهکار موجود، رعایت بهداشت فردی و بهداشت اجتماعی است و از مردم درخواست می‌شود با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و خودداری از سفرهای غیرضروری، به مهار این بیماری خطرناک کمک کنند.

مدیر غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه نیز از تشدید نظارت بر داروخانه‌های زیرپوشش این واحد دانشگاهی در ارتباط با نحوه توزیع ماسک در بین مردم خبر داد.

سیدجواد حسینی قیمت مصوب ماسک سه لایه پزشکی مورد تایید سازمان غذا و دارو را ۱۳ هزار ریال اعلام کرد و ادامه داد: توزیع هرگونه ماسک غیرمجاز بدون فاکتور معتبر و یا تهیه شده از منابع غیر مجاز و خارج از شبکه توزیع رسمی، خلاف است و در صورت مشاهده با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده موارد مغایر با قیمت مصوب ماسک، مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۵۲۳۱۳۰۷۰ داخلی ۱۱۲ مدیریت غذا و داروی دانشگاه تربت‌حیدریه اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۰۸ هزار و ۳۸۹ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۹ هزار و ۷۰ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۴۱۱ هزار و ۸۴۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۳۸ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۵۳۱ نفر را بیمار کرده و جان یک میلیون و ۸۷ هزار و ۵۰۶ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۲۸ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۸۸۸ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با هشت میلیون و ۴۹ هزار و ۸۵۴ بیمار کووید ۱۹ و ۲۲۰ هزار و ۲۸۱ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه دوازدهم را پس از آفریقای جنوبی در میان کشورهای جهان دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha