تدارک تروریست‌ها برای حمله شیمیایی در ادلب سوریه

تهران- ایرنا- مرکز صلح بین طرف‌های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد تروریست‌ها در حال برنامه‌ریزی برای حمله با مواد سمی به بخش جنوبی منطقه کاهش تنش در ادلب هستند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری «روسیا الیوم»، «الکساندر گرینکیویچ» معاون رئیس مرکز صلح بین طرف‌های درگیر در سوریه گفت که تروریست ها بشکه های کلر را به منطقه «خان شیخون» منتقل کرده اند.

وی افزود: «کلاه سفیدها» با ۳ اتومبیل برای شبیه سازی روند کمک به قربانیان به منطقه مورد نظر وارد شدند.

گرینکویچ گفت: هدف از این حمله متهم کردن نیروهای دولتی به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان است.

مرکز صلح روسیه پیش از این نیز اعلام کرده بود که اطلاعاتی را در خصوص برنامه‌ریزی تروریستهای مسلح در سوریه برای انجام حملات شیمیایی جهت مقصر جلوه دادن نیروهای دولتی این کشور، دریافت کرده است.

پیشتر نیز در ۷ آوریل ۲۰۱۸ نیروهای مسلح شورشی در سوریه در منطقه «غوطه شرقی» مدعی شدند که نیروهای دولت دمشق شهر «دوما» در این منطقه را هدف سلاح‌های شیمیایی قرار داده‌اند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل چندین بار با تاکید بر اینکه کشورش هرگونه نتیجه‌گیری از ماموریت تیم تحقیق «سازمان منع سلاح‌های شیمیایی» در مورد حادثه استفاده از مواد شیمیایی در شهر دوما در هفتم آوریل ۲۰۱۸ را رد می‌کند، گفت: برخی کشورها در تلاشند تا آنچه را که در عراق اتفاق افتاده ، تکرار کنند و بهانه‌هایی را با هدف آغاز یک تجاوز علیه سوریه پیدا کنند، ولی ما اجازه جعل واقعیت را نمی‌دهیم.

تروریست ها در ۱۰ سال گذشته با حمایت برخی کشورهای غربی به دنبال شکست های خود از ارتش سوریه برای متهم کردن آن دست به استفاده از سلاح های شیمیایی می زنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار جهان