محدودیت‌های کرونا نقش خانواده را در تعلیم و تربیت آشکار کرد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا، بیش‌ از پیش جایگاه و نقش خانواده را در نظام تعلیم و تربیت رسمی آشکار ساخت و نشان داد که تعامل خانه و مدرسه نه یک انتخاب بلکه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

به گزارش روز چهارشنبه اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی افزود: بیش از ۲۰ برنامه فرهنگی در هفته پیوند اولیا و مربیان (۲۴ تا ۳۰ مهر) به صورت غیرحضوری در استان برگزار می‌شود.

وی هدف از تشکیل انجمن‌های اولیا و مربیان را تقویت بنیان خانواده و کمک به افزایش سطح توانایی و مهارت‌های خانواده در ایفای نقش تربیتی متناسب با اقتضائات جامعه دانست و تصریح کرد: در هفته پیوند اولیا و مربیان مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه شهر بیرجند افتتاح می‌شود.

وی گفت: دعوت از مدرسان آموزش خانواده در رسانه ملی، برپایی مراسم نمادین هفته پیوند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صورت صدور مجوز، برنامه متمرکز استانی از طریق شبکه شاد، توسعه دوره‌های آموزش خانواده در مناطق کم‌برخوردار استان و افتتاح مرکز یادگیری محلی آموزش خانواده در راستای شعار «مدرسه، کانون تربیتی محله» از مهمترین برنامه‌های پیش بینی شده به شمار می‌رود.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی افزود: تقویت اتاق‌های گفت و گو اولیا در مدارس، تجلیل از انجمن اولیا و مربیان برتر مدارس، برگزاری دوره آشنایی با فعالیت‌های انجمن اولیا و مربیان ویژه فرهنگیان به مدت ۱۰ ساعت، برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس با اعضای شورای انجمن اولیا و مربیان شهرستان‌ها و مناطق و بیان اهمیت ارتباط دو نهاد مقدس خانه و مدرسه از تریبون نماز جمعه از دیگر برنامه‌ها است.

وی از برگزاری مسابقه پیوند در این هفته خبر داد و گفت: هفته پیوند اولیا و مربیان، فرصت مناسبی برای تقویت تعامل، مشارکت و ارتباط بین خانواده‌ها، مدیران و مربیان مدارس است.

واقعی اظهار داشت: انجمن اولیا و مربیان مظهر همکاری خانه و مدرسه در امر تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان است که دو نهاد مهم تربیتی در تربیت و رشد فکری، اخلاقی، هماهنگی و هم‌سویی نظری و عملی به ‌شمار رفته و در صدر عوامل تأثیرگذار بر روند رشد و تکامل رفتار و منش کودکان جامعه قرار دارند.

برنامه‌های هفته پیوند اولیا و مربیان در سال تحصیلی جدید با شعار «مدرسه، کانون تربیتی محله» ۲۴ تا ۳۰ مهر در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =