هنوز واکسن‌های آنفلوانزا در اختیار جمعیت هلال احمر قرار نگرفته است

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه متاسفانه هنوز واکسن‌هایی که قرار بود جمعیت هلال احمر به کشور وارد کند به دست ما نرسیده است، گفت: امیدواریم ظرف چند روز آینده مشکلات پیش روی این موضوع برطرف شود.

به گزارش عصر سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر کریم همتی در خصوص آخرین وضعیت واردات واکسن آنفلوانزا افزود: تهیه ۲ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا بر عهده هلال احمر بود که مشکلاتی را شرکت خارجی برای ما ایجاد کرد.

وی گفت: متأسفانه چند روز قبل متوجه شدیم بانک شهر که بانک واسط ارزی ما برای تهیه واکسن بود از جانب دولت امریکا تحریم شد، اما به ما قول دادند که مشکل را از راه‌های دیگر حل کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: از آن بخشی که در اختیار ما بود بیش از ۲۰۰ هزار دوز را در اختیار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گذاشتیم و امیدواریم ظرف چند روز آینده بتوانیم این مشکلات را رفع کنیم.

وی ادامه داد: مشکلاتی را که کشور آمریکا ایجاد کرده است به خوبی می‌دانیم و انتظار ما این بود دولت زورگوی آمریکا در این مرحله دیگر مشکلی ایجاد نکند، اما همان طور که دیدید چند روز گذشته چند بانک خصوصی در تحریم قرار گرفتند.

همتی تصریح کرد: هر چند در راه ورود ۱۶ میلیون دوزی که قرار بود از ابتدا وارد شود مشکلاتی ایجاد شد، اما از چند وقت پیش توزیع واکسن برای کادر درمان آغاز شده است تا این قشر در معرض خطر، کمترین آسیب را در برابر کرونا ببیند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha