فضایل امام علی‌(ع) برای جامعه و نسل جوان ناشناخته است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان با بیان این که فضایل امام علی‌(ع) برای جامعه و نسل جوان ناشناخته است، گفت: کاشان به مدت 2 سال پایتخت نهج البلاغه کشور انتخاب شد که دلیل این انتخاب غریب بودن آن در میان شیعیان و پرداخته نشدن به این کتاب الهی است.

عباس رضایی شامگاه روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون اقدامات ارزنده‌ای در زمینه نهج البلاغه انجام شد اما هنور نتوانستیم متن و مفهوم آن را در سطوح جامعه پیاده سازی کنیم.

وی ادامه داد: این اقدام برای اولین بار در کشور به شهرستان کاشان تفویض شده است.

استاندار اصفهان افزود: همچنین با خالق نهج البلاغه کمتر آشنایی داریم امام علی(ع) ابعاد و ویژگی‌های خاصی دارد که انتخاب کاشان فرصتی است تا با دیدگاه عالی و مترقی به این موضوع بپردازیم.

وی ادامه داد: امام علی(ع) مجموعه‌ای از فضایل هستند که این فضایل برای جامعه و نسل جوان ناشناخته است.

رضایی خاطرنشان کرد: کاشان جز پیکر جدانشدنی استان اصفهان است و این استان مردمانی فهیم و متدین و صفات پسندیده و دارای فضایل متعدد هستند و مردم متدین کاشان به عنوان دارالمومنین شناخته می‌شود.

وی اظهارداشت: در سابقه فرهنگی تاریخی کاشان در حوزه‌های مختلف اتفاقات خوبی رخ داد به گونه‌ای که آیت الله شیخ احمد کاشانی از اولین افرادی بود که به نهج البلاغه پرداخت همچنین ترجمه ملافتح الله اولین ترجمه نهج البلاغه از کاشان است.

به گفته استاندار اصفهان کاشان و کاشانی‌ها میراث عظیم خوب و دینی دارند که باید این میراث‌ها به نسل آینده منتقل شود.

روز گذشته توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان به عنوان پایتخت نهج البلاغه کشور انتخاب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha