پیکرهای پاک شهدای مدافع حرم وارد مازندران شد

ساری - ایرنا - پیکر پاک پنج شهید مدافع حرم مازندران پس از طواف در حرم رضوی شامگاه امروز سه‌شنبه از طریق زمینی وارد مازندران شد.

به گزارش ایرنا ، کاروان حامل پیکر این شهیدان سرافراز پس از ورود به مازندران وارد شهر ساری شد تا شب وداع با این لاله های پرپر در بوستان ولایت این شهر برگزار شود.

اقشار مختلف مردم ، خانواده های شهدا ، جانبازان و ایثارگران و مسئولان مازندران از ساعت ۱۹ امشب با حضور در بوستان ولایت ساری با پیکرهای شهیدان رضا حاجی‌زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، حسن رجایی فر و محمود رادمهر وداع خواهند کرد.

پس از برنامه شب وداع ، پیکر این شهدا به سپاه کربلای مازندران منتقل می شود تا فردا صبح نیز همرزمانشان به صورت ویژه با آنها وداع کنند.

پیکر شهیدان مدافع حرم سپس قبل از ظهر فردا برای تشییع و خاکسپاری به شهرهای زادگاهشان انتقال خواهد یافت.

مراسم تشییع جنازه شهید محمد بلباسی در قائمشهر، رضا حاجی‌زاده در آمل، حسن رجایی‌فر در بابل ، محمود رادمهر در  ساری و علی عابدینی در فریدونکنار به صورت بدرقه خودرویی برگزار می شود.

زمان آغاز تشییع پیکر این شهیدان هم ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه به صورت همزمان خواهد بود.

این شهدا همراه هشت همرزم  و یار خود در عملیات تروریست های تکفیری در خان‌طومان سوریه به شهادت رسیدند. پیش از این نیز پیکر هفت تن از این شهدا تفحص و در زادگاهشان به خاک سپرده شد و پیکر یک شهید هم تاکنون پیدا نشده است.

مازندران با تقدیم حدود ۴۰ شهید مدافع حرم ، بیشترین نقش را در حفاظت از حرم خاندان اهلک بیت عصمت و طهارت (ع) در سوریه داشته است.

استان مازندران دارای حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ شهید هستند که از این تعداد ۴۰ شهید از شهدای مدافع حرم می باشند که در کشور سوریه به مقام شامخ شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha