علی‌نژاد: برگزاری رویدادهای مختلف، موجب رونق تنیس ایران می‌شود

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: برگزاری رویدادهای مختلف، زمینه رونق تنیس ایران را فراهم خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، «مهدی علی‌نژاد» در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون تنیس، اظهار داشت: این رشته در حوزه قهرمانی وضعیت خوبی ندارد و در سید چهار آسیا قرار گرفته است. توجه به رده‌های سنی پایه، تشکیل تیم‌های ملی توانمند و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود باید برای برون رفت از شرایط کنونی و رسیدن به وضعیت مطلوب در اولیت باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، تربیت نیروی انسانی متخصص را برای پرورش استعدادها مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: فدراسیون تنیس باید در زمینه آموزش نیز با برنامه مدون نیروهای متخصص و حرفه‌ای را تربیت کند.

علی‌نژاد با اشاره به شیوع ویروس کرونا که ورزش دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است، تصریح کرد: رشته تنیس به دلیل شرایط خاصی که دارد، جزو اولین ورزش‌هایی بود که مجوز فعالیت و مسابقه گرفت و در ادامه نیز باید از این فرصت برای برنامه‌ریزی گسترده‌تر در راستای برگزاری رویدادهای مختلف و ایجاد شور و نشاط در جامعه بهره گرفت.

وی با بیان اینکه تنیس از جمله پردرآمدترین و پرمخاطب‌ترین ورزش‌ها در دنیاست، ادامه داد: درآمدهایی که در تنیس وجود دارد با بسیاری از رشته‌ها قابل مقایسه نیست اما جایگاه تنیس ایران با قدمت بیش از یکصد سال، کجاست و چرا امروز شرایط خوبی نداریم.

علی‌نژاد گفت: آنچه مسلم است توقع داریم که رییس فدراسیون در پایان دوره چهارساله اتفاقات خوبی را در راستای توسعه و پیشرفت این رشته رقم بزند. توانمندی مدیریتی «داود عزیزی» و تجاربی ارزنده‌ای که در پست‌های قبلی مدیریتی دارد و با توجه به تیم خوبی که در زمینه همکاران دارد، می‌تواند وضعت خوبی را در پایان دوره خود رقم بزند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: برگزاری جام حذفی مردان و زنان اتفاق خوبی بود که فدراسیون رقم زد و امیدوارم همچنان با استمرار در برگزاری چنین رویدادهای که می‌تواند رونق تنیس ایران را بدنبال داشته باشد، وضعیت این رشته را بهبود ببخشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار ورزش