اختصاص ۶۰ میلیارد ریال برای مستندسازی املاک آموزش‌وپرورش

تهران- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش از تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار علاوه بر ۴۰ ریال میلیارد اعتبار ماه‌های قبل برای مستندسازی املاک وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، قاسم احمدی لاشکی در نشست ستاد مرکزی مستندسازی املاک آموزش‌وپرورش افزود: این اعتبار در هفته‌های آتی ابلاغ می‌شود و با این تخصیص می‌توان امیدوار بود که در مستندسازی روند رو به رشدی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: عملکرد استان‌ها در امر مستندسازی رصد شده است و از استان‌های برتر در این امر قدردانی می‌شود.

در این نشست از استان‌های قزوین و بوشهر به خاطر اقدامات مؤثر و قابل‌توجه در مستندسازی املاک در نیم سال اول ۱۳۹۹ تجلیل شد.

به گزارش ایرنا، معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در راستای اجرای قوانین و مقررات مربوط به مستندسازی اراضی و املاک دستگاه‌های اجرایی، دستورالعمل اخذ اسناد مالکیت تک‌برگی املاک را به ادارات کل آموزش‌وپرورش ابلاغ کرد.

بر اساس این دستورالعمل از ادارات کل استان‌ها خواسته‌ شده است ضمن رعایت دقیق بخشنامه مستندسازی اراضی اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی و لحاظ الگوی فرآیندی ترسیمی پیش‌بینی‌شده و در اجرای بند (۱) ماده (۲۹) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، پس از تهیه نقشه (UTM) املاک مشمول بخشنامه و هم‌چنین سایر املاک فاقد سند در سطح آن اداره کل، مناطق و نواحی تابعه، مدارک و مستندات هر ملک به تفکیک برای اخذ گواهی بهره‌بردار به اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی دارایی ارسال شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش