جشنواره فرهنگی، هنری " دختران امروز " برگزار می شود

تهران- ایرنا- مشاور وزیر آموزش و پرورش در أمور زنان گفت: جشنواره " دختران امروز " با شعار دختران، خانواده و گذر از کرونا آبان ماه برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی حوزه زنان وزارت آموزش و پرورش، فرحناز مینایی پور افزود: این جشنواره فرهنگی، هنری پیرو موافقت نامه شماره ۷۵۳۹۱ در تاریخ پنجم مهر ٩٩ با معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری با هدف کشف استعداد ها، خلاقیت ها، تقویت نقش دختران و همچنین ایجاد نشاط و شادابی و پررنگ کردن نقش دختران در خانواده درایام کرونا برپا می شود.

وی یادآور شد: این جشنواره به دنبال باز آفرینی نقش دختران در خانواده و در دوران پسا کرونا است و اجرای این جشنواره منجر به انعکاس و ماندگارکردن صحنه های جذاب و تاثیر گذار از نقش دختران و خانواده در دوران عبور ازکرونا می شود.

مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت : جشنواره فرهنگی، هنری دختران امروز در قالب هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه در فضا و بستر مجازی برگزار می شود و شروع به کار کمیته اجرای آن از آبان ۹۹ بوده و تا بهمن ماه امسال ادامه دارد.

مینایی پور ادامه داد: افتتاحیه این جشنواره در هفته اول آبان ماه و اختتامیه آن همزمان با ولادت با سعات بانوی دو عالم حضرت زهرا (س) و روز زن و همچنین ولادت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران یعنی نیمه دوم بهمن ۹۹ بصورت مجازی برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد:  این جشنواره ویژه دانش آموزان دختر در تمامی مقاطع تحصیلی و در سطح کشوری طراحی شده است.

 جشنواره دختران امروز با مشارکت معاونت امور زنان ریاست جمهوری، معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری و اجرا است و دبیرخانه اجرایی این جشنواره در حوزه معاونت پرورشی اداره کل شهرستان های استان تهران مستقر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش