۴۶۷ واحد مسکونی باهمدلی مردم البرز در شهرستان سیلزده باوی احداث شد 

کرج – ایرنا - نوزدهم فروردین ماه سال ۹۸ خطر شکسته شدن سیل بند مشرف به شهر شیبان در اثر بارش های شدید باران در بخش مرکزی شهرستان باوی و احتمال طغیان رودخانه کارون توجه و نگاه ها به سمت کمک های اعزامی از جمله تیم های نیروی انسانی سایر استان ها به این منطقه، متمرکز شد.

مردم خوزستان که در دوران جنگ تحمیلی نیز سختی ها و گرفتاری های فراوانی را تحمل کرده بودند تا یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمنان نیفتد با این مخاطره طببیعی در رنج و زحمت قرار گرفتند؛ بنابراین تمام مدیران ملی و استان ها با همراهی و همدلی مردم در کنار خوزستان  قرار گرفتند تا خسارات مالی را جبران کنند.
بر این اساس با تدبیر دولت، استان البرز به عنوان استان معین خوزستان همکاری های خود را با حضور میدانی استاندار البرز و سایر مسوولان اجرایی و امدادی در مناطق سیل زده جنوب آغاز کرد.
با دستور وزیر کشور به استان های معین برای به نتیجه رساندن عملیات بازسازی و تعمیرات مناطق سیل زده، پیش از آغاز فصل سرما، با فضای مثبت و تعامل بین ۲ استان البرز و خوزستان کارها به خوبی پیش رفت که نتیجه این تعامل احداث ۴۶۷ واحد مسکونی بود.
استاندار البرز روز سه شنبه  در این باره گفت: ستاد بازسازی بنیاد مسکن البرز در ۲۸ اردیبهشت ماه سال ۹۸ با توجه به سیل فروردین همان سال، در استان خوزستان و در شهرستان باوی مشتمل بر ۲۰ روستای سیل زده مستقر شد.
عزیزاله شهبازی با اعلام اینکه توسط این ستاد در مدت زمان حضور در  شهرستان باوی، یک هزار و ۳۴۱ واحد مسکونی مورد ارزیابی قرار گرفت افزود: همچنین علاوه بر احداث ۴۶۷ واحد  مسکونی احداثی، ۶۰۰ واحد نیز در این شهرستان سیل زده تعمیر شد.
وی اظهارداشت: از محل تسهیلات بلاعوض هلال احمر مبلغ ۲۵ میلیون ریال نیز بین متقاضیان ۱۵۰ واحد مسکونی روستایی که سهمیه ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان البرز بود توزیع و همچنین از محل کمک های انجمن خیرین استان البرز مبلغ ۴۳۰ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه ساخت به ۶ واحد مسکونی به صورت بلاعوض در قالب خرید مصالح پرداخت شد.
شهبازی همچنین به پیش بینی زمین برای جابجایی واحدهای مسکونی در معرض سیل اشاره کرد و افزود: براین اساس ۹ قطعه زمین در روستای درآویزه تامین شد.
استاندار البرز بیان داشت: بازنگری طرح هادی ۹ روستا، اجرای طرح هادی چهار روستا  با اجرای جدول گذاری ،آسفالت معابر ،زیرسازی ، اجرای کف پوش پیاده روها و نصب تجهیزات ورزشی به همراه اجرای سیل بند در ۲ روستا از فعالیت های عمرانی روستایی ستاد بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی البرز در شهرستان باوی بوده است.
وی با قدردانی از تلاش های مسوولان استان خوزستان که همواره پای کار هستند، گفت: اکنون قلب ایران اسلامی برای خوزستان و سایر مناطق سیل زده کشور می تپد و مسوولان به تبعیت از تاکیدات و فرامین مقام معظم رهبری و رییس جمهوری در تلاش برای آبادانی شهرها و روستاها هستند.
شهرستان باوی با مرکزیت شهر ملاثانی در استان خوزستان با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال اهواز، دارای دو بخش مرکزی و ویس است که شهر شیبان نیز در بخش مرکزی این شهرستان و در شرق رودخانه کارون واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =