اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در کاشان به ۴ نفر زندگی دوباره بخشید

کاشان- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان از اهدای اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی و زندگی دوباره چهار بیمار نیازمند خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمد حاجی‌جعفری روز سه‌شنبه در این زمینه به خبرنگاران گفت: مرحومه مهشید آقایی هنجنی ۱۸ ساله به علت سانحه تصادف در مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان بستری شد و تحت عمل جراحی و درمان قرار داشت اما با وجود انجام اقدام‌های انجام شده، دچار مرگ مغزی گردید.

وی با اشاره به اهدای اعضای آن مرحومه با رضایت و فداکاری خانواده ایشان به بیماران نیازمند، افزود: اعضای بدن این بیمار برای اهدا شامل کلیه، کبد و نسوج قابل پیوند به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن قدردانی از این اقدام خیر و آرزوی صبر و بردباری بازماندگان، برای آن مرحومه علو درجات از درگاه ایزد منان مسالت نمود.

وی اضافه کرد: داوطلبان اهدای عضو می‌توانند با مراجعه به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان یا پورتال اینترنتی اهدا نسبت به تکمیل فرم و دریافت کارت عضویت اقدام کنند.

پیش‌تر در سال‌جاری مرد ۵۴ ساله کاشانی نیز بر اثر سقوط از ارتفاع و در نهایت مرگ مغزی با رضایت خانواده برای اهدای عضو به چند بیمار به تهران انتقال یافت.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان تا کنون بیش از ۴۰ مورد اهدای عضو داشته است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =