فاز نخست برق‌رسانی به قلعه بابک آذرماه امسال به پایان می‌رسد

تبریز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی گفت: فاز نخست عملیات برق‌رسانی به قلعه بابک در شهرستان کلیبر تا آذرماه امسال به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایرنا، احمد حمزه زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون ۳۰ درصد از این عملیات به پایان رسیده است و در حال حاضر عملیات اجرایی ۱۵ درصد نیز در دست اقدام می باشد.

وی اظهار داشت: با توجه به لزوم ساماندهی منطقه قلعه بابک و ایجاد رفاه و امکانات مناسب برای حضور گردشگران داخلی و خارجی در این محل، ایجاد و راه اندازی مرکز اطلاع رسانی و مجتمع بین راهی در آن در حال تداوم است و تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

حمزه زاده ادامه داد: در حال حاضر عملیات برق رسانی مسیر دسترسی به این قلعه تاریخی در حال اجرا است و تداوم این پروژه در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی قرار دارد.

به گفته وی، تاکنون افزون بر  ۲ میلیارد تومان برای اجرای عملیات ساماندهی قلعه تاریخی بابک و محدوده گردشگری آن سرمایه‌گذاری شده که این میزان سرمایه گذاری در راستای تسهیل اقامت و رفاه گردشگران، تکمیل کمپ و تجهیز آلاچیق های قلعه دره‌سی و ادامه و اصلاح مسیر سنگی این قلعه هزینه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، قلعه بابک در ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متری در فاصله ۳ کیلومتری شهرستان کلیبر و  ۱۸۰ کیلومتری شمال شرق تبریز واقع شده است که از جاذبه های تاریخی بسیار ارزشمند آذربایجان شرقی برای گردشگران محسوب می شود.

این قلعه تاریخی به تاریخ ۲۵ اسفند سال ۱۳۴۵ با شماره ۶۲۳ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha