۲۲ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 756
کد خبر: 84074381
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

تهران- ایرنا- نرخ انواع ارز در صرافی‌های بانکی امروز (سه‌شنبه) سیر افزایشی پیدا کرد، به طوری که هر دلار با افزایش یک هزار و ۳۰۰ تومان نسبت به دیروز به ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و یورو با افزایش یک هزار و ۵۰۰ تومان، ۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شد.

به گزارش ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۱۰ دقیقه امروز (سه شنبه- ۲۲ مهرماه) قیمت فروش دلار در صرافی های بانکی با افزایش قیمت ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز بدون تغییر ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان درج شد.

قیمت فروش یورو نیز با افزایش قیمت، معادل ۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت خرید یورو ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.

در روز کاری گذشته، قیمت فروش دلار در صرافی ها ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان بود.

علاوه بر این در سامانه سنا در روز کاری گذشته (۲۱ مهر)، یورو به مبلغ میانگین ۳۵ هزار و ۵۷۲ تومان فروخته شد. دلار نیز روز گذشته با میانگین قیمت ۲۹ هزار و ۹۰۶ تومان به فروش رسید.

همچنین در سامانه نیما، روز معاملاتی گذشته، قیمت فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۳۰ هزار و ۵۵۸  تومان و قیمت فروش حواله دلار نیز با ۲۲ هزار و ۷۸ تومان ثبت شد.

بر اساس پیش‌بینی فعالان بازار، انتظار می‌رفت با تصمیم بانک مرکزی و عرضه ۵۰ میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود اما دلار در صرافی‌های بانکی از مرز ۳۱ هزار تومان فراتر رفت و شماری از دلالان را ترغیب به افزایش خرید انواع ارز کرد این در حالی است که به اعتقاد برخی فعالان این بازار، افزایش بیش از حد نرخ دلار و سایر ارزها، دلیل اقتصادی و منطقی نداشته و هرلحظه امکان ریزش قیمت ها وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار اقتصاد