پنج شهر مازندران میزبان شهدای مدافع حرم شدند

ساری - ایرنا - ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهیدان مدافع حرم مازندران اعلام کرد که مراسم تشییع پیکرهای پاک این شهیدان روز پنجشنبه در پنج شهر استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا ، پیکرهای مطهر شهیدان گرانقدر محمود رادمهر ، محمد بلباسی ، حسن رجائی‌فر ، علی عابدینی و رضا حاجی زاده بتازگی پس از تفحص در منطقه خان طومان سوریه وارد کشور شد. پیکر پاک این شهیدان دیروز در حرم امام رضا (ع)  طواف داده شد و عصر امروز وارد مازندران می شود.

نخستین برنامه پس از ورود پیکر این شهیدان به مازندران برگزاری مراسم وداع دستجمعی در پارک ولایت ساری است که از ساعت ۱۹ امشب برگزار می شود.

دومین برنامه هم برگزاری مراسم وداع در سپاه کربلای مازندران است که صبح فردا چهارشنبه برگزار خواهد شد و سپس پیکرهای هر یک از شهیدان برای تشییع به شهر زادگاهشان انتقال می یابد.

بر اساس اعلام ستاد هماهنگی و برنامه ریزی ، پیکر پاک شهید مدافع حرم محمود رادمهر ۹ صبح پنجشنبه ۲۴ مهر ماه در شهر ساری تشییع و در گلزار شهدای ملامجدالدین این شهر در قطعه شهدا به خاک سپرده می‌شود.

بر اساس این برنامه ، پیکر شهید محمد بلباسی در قائمشهر، حسن رجائی‌فر در بابل، علی عابدینی در فریدونکنار و رضا حاجی زاده در آمل تشییع خواهد شد.

مازندران در دفاع از حریم و حرمت اهل بیت (ع) و همچنین ایران اسلامی بیش از ۴۰ شهید هدیه داد تا به جمع ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید جنگ تحمیلی بپیوندند.

مازندران در نبرد خان طومان سوریه ۱۳ شهید برای دفاع از حریم حرم اهل بیت (ع) تقدیم کرد. شهیدان محمد بلباسی از قائمشهر، علی جمشیدی از نور، رضا حاجی‌زاده از آمل، حسن رجایی‌فر و سید رضا طاهر از بابل، سیدجواد اسدی و محمود رادمهر از ساری، سعید کمالی از میاندرود، علیرضا بریری از بابلسر، علی عابدینی از فریدونکنار، حسین مشتاقی از نکا، رحیم کابلی و یدالله قنبری از بهشهر شهیدان مازندرانی نبرد خان طومان هستند.

از مجموع شهدای مدافع حرم مازندران در خان طومان تا کنون ۱۲ پیکر پاک تفحص و به خانه بازگردانده شد که امروز مازندران میزبان پنج پیکر از انها است. شهیدان رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، حسن رجایی فر و محمود رادمهر بتازگی تفحص شده و از مهمانان امروز استان لاله خیر مازندران هستند.

مازندران کرونایی عصر امروز در بیست و دمین روز از آغاز فصل پاییز در بوستان ولایت مرکز استان میزبان وداع با شهدایی است که جانشان را در راه سرنگونی لشگر تکفیری هدیه دادند. 

مراسم امروز به صورت متمرکز و با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی با نوای نوحه و مداحی همراه خواهد بود که با حضور نیروهای مسلح استان و مردم غیور مازندران برگزار می شود.

شهید رضا حاجی زاده

شهید رضا حاجی‌زاده

شهید مدافع حرم پاسدار رضا حاجی زاده جوانی از اهالی شهرستان آمل بود. وی که در تاریخ ۶ بهمن سال ۱۳۶۶ به دنیا آمد صاحب ۲ فرزند دختر و پسر است.

شهید مدافع حرم حاجی زاده در سن ۲۸ سالگی و در ۱۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۵ به همراه ۱۲ تن از یارانش که همگی پاسداران لشگر عملیاتی ۲۵ کربلا بودند در منطقه خان طومان کشور سوریه به دفاع از حریم و حرمت اهل بیت به مقام والای شهادت نائل شد.

فرازی از وصیت نامه شهید حاجی زاده :

«و اما خاف مقام ربه و نهی النفس عن الهوی فان الجنه هی الماوی» آیات ۴۰ و ۴۱ سوره مبارکه النازعات؛
«و اما آن کس که از مقام و مرتبه پروردگارش ترسیده و خود را از هوا و هوس بازداشته است، به یقین بهشت جایگاه اوست.»

" من نمی‌خواهم که عمرم بی‌ثمر باشد و مرگم یک مرگ عادی، مرگی می‌خواهم که در راه اسلام و ایران اسلامی باشد. من به خاطر منطق خویش برای دفاع از اسلام و حریم اهل‌بیت (ع) وارد جنگ با دشمنان اسلام شدم و با عشق و علاقه و رضایت کامل جان خویش را فدای این راه می‌نمایم و می‌روم تا انتقام سیلی حضرت زهرا (س) را بگیرم." 

" من از مردم ایران می‌خواهم تفرقه‌اندازی نکنید، با هم متحد باشید، دین اسلام را سربلند نگه‌دارید، به دوستان و آشنایان توصیه می‌کنم نماز اول وقت و با حضور قلب بخوانید. " 

" پدر و مادر را گرامی و محترم بدارید، از طهارت و معصومیت خود شدیداً حراست و پاسداری کنید، پیوند به ائمه اطهار (ع) و به‌خصوص امام هشتم را مستحکم کنید و خدای متعال و مهربان را در همه حال به یاد داشته باشید. " 

شهید علی عابدینی

شهید علی عابدینی

شهید علی عابدینی در سحرگاه ۲۵ مرداد سال ۱۳۶۷ هجری شمسی در خانواده‌ای مذهبی و متدین در روستای فرم از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدونکنار دیده به جهان گشود.

شهید مدافع حرم عابدینی عضو یگان صابرین لشکر ۲۵ کربلا بود که همراه با دیگر همرزمانش در بهار ۹۵ در سن ۲۷ سالگی برای مبارزه با تروریست ها و دفاع از حرم حضرت زینب(س) عازم سرزمین شام شد و در منطقه خان طومان به همراه تعدادی از دوستانش هنگام نبرد با دشمنان اسلام به شهادت رسید. 

فرازی از ویت نامه شهید عابدینی :

بسم الله الرحمن الرحیم
«ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاءٌ عند ربهم یرزقون»

" به شما عرض می کنم حال که کاروان شهیدان در حرکت است و اگر خدا بخواهد من هم با این قافله که قافله سالارش سید الشهداء حسین بن علی (ع) است می باشم، شما سعی کنید همیشه در خط امام و اسلام باشید و یک لحظه از پیمودن راه سرخ شهیدان نیاسائید که به دنیای فانی دل بستن، جز فنا شدن عائدی نخواهد داشت. گوش به فرمان این مرد الهی باشید و دنباله رو روحانیت ، در خط آن بزرگ مرد الهی که تنها راه سعادت شما همین است. " 

" آری باید رفت و چه بهتر که این رفتن با مرگ سرخ باشد و چون پروانه بر گرد شمع معبود بسوزیم، شمع شویم تا دیگران راه یابند. بگذارید گلوله ها و خمپاره ها و توپها بر قلب ما فرود آیند تا فرزندانمان با مجد و عظمت، چنان ما زندگی کنند. " 

شهید محمد بلباسی

شهید محمد بلباسی

شهید محمد بلباسی از دیگر شهدای مازندرانی غافله خان طومان است. او نخستین روز فروردین ۱۳۵۸ به عنوان فرزند چهارم خانواده بلباسی در قائمشهر متولد شد. او پس از گذراندن دوران تحصیل و دانشجویی در رشته متالوژی دانشگاه مشهد به زادگاهش بازگشت.

شهید بلباسی چند سالی برای کمک به پدرش در مغازه تعمیرات لوازم کارگری کرد و در این سالها به عضویت در سپاه ۲۵ کربلا درآمد و این در ۱۷ فروردین سال ۹۵ برای کمک به مردم سوریه و مقابله با داعشی ها عازم سرزمین شام شد. او نیز به همراه ۱۲ شهید مدافع حرم در منطقه خان طومان سوریه به دست تکفیری ها به شهادت رسید.

فاطمه ، حسن ، مهدی و زینب چهار یادگار این شهید هستند که زینب فرزند آخر وی ۶ ماه بعد از شهادت پدر متولد شد.

فرازی از وصیت نامه شهید بلباسی :

در این برهه از زمان که ایران اسلامی، ام‌القرای جهان اسلام شده است و مسلمانان جهان که در بند طاغوت و پادشاهی هستند با تشکیل جبهه مقاومت چشم به ایران دوختند و می‌خواهند از الگوی انقلاب اسلامی ایران که به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و همراهی مردم عزیز توانستند استکبار جهانی را با دست خالی از ایران بیرون کنند، استفاده کنند و گوش به‌ فرمان حضرت امام خامنه‌ای هستند و دشمنان اسلام و شیعیان ایران از این جایگاه انقلاب اسلامی هراس پیدا کرده و به‌ دنبال گسترش اسلام آمریکایی هستند.

آمریکا و هم‌ پیمانانش با تربیت طلاب در حوزه‌های علمیه عربستان به‌ دست اساتید وهابی ضد شیعه اقدام به تشکیل گروهای تروریستی برای اسلام ‌هراسی و شیعه‌ هراسی نموده است و با پول نفت کشورهای عربی مسلمان که اسلام‌ شان هیچ خطری برای استکبار ندارد، اقدام به حمایت این گروه‌های تروریستی نموده است.

مردم عزیز آگاه باشید اکنون دشمن با نقاب اسلام به میدان مبارزه با ما آمده است و این اتفاق ریشه تاریخی دارد و در زمان امیرالمومنین در جنگ صفین با نقشه عمر و عاص ملعون، خوارج قرآن را به نیزه کردند و با گفتن لا اله الا الله و محمد رسول‌الله یاران حضرت علی(ع) را فریب دادند و اصحاب امام را تنها گذاشتند و گفتند ما با قرآن نمی‌جنگیم و از حیله دشمن غافل شدند و قرآن ناطق را رها کردند و اکنون بعضی‌ها در داخل دارند این حرف‌ها را تکرار می‌کنند و ما را متهم به برادرکشی می‌کنند و حضور در این جبهه را باطل می‌دانند.

اما زهی خیال باطل که دوباره تاریخ تکرار شود، جوانان نسل سوم و چهارم گوش به فرمان رهبر هستند و نخواهند گذاشت پای آنها به مرزهای کرمانشاه و همدان برسد و در این مسیر هم جوانان عزیزی به‌عنوان مدافع حرم اهل بیت(ع) به شهادت رسیدند که در حقیقت مدافع اسلام و مدافع دین خدا هستند و شهادت در این راه برای ما افتخار است

شهید حسن رجایی‌فر

شهید حسن رجایی‌فر

 شهید مدافع حرم حسن رجایی‌فر در چهارم تیر ماه ۱۳۵۴ در یکی از روستاهای خوش آب و هوای کامی‌کلا از توابع شهر خشرودپی بخش بندپی‌غربی شهرستان بابل متولد شد.

دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌اش را در همان روستا و منطقه تا سطح دیپلم به پایان رساند و از آنجایی که به کارهای الکتریکی و برق علاقه داشت، مهارت خاصی در این زمینه کسب کرد.

رجایی فر در امتداد خدمت مقدس سربازی، به سربازی دائمی نظام درآمد و در سال ۱۳۸۷ به عضویت پاسداری در سپاه وارد شد، برای کارشناسی ارشد ثبت‌نام و در سال‌های ۹۲ تا ۹۳ در رشته مدیریت استراتژیک این رشته را به پایان رساند.

دی ماه ۱۳۹۴ بود که برای اولین بار به ماموریت رزمی حقیقی یعنی پیکار با دشمنان اسلام و داعش به کشور سوریه اعزام شد. 

پس از ۲۰ روز مبارزه از ناحیه کتف مجروح شد و برای معالجه و درمان به ایران بازگشت، ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ موعد دوم ماموریتش بود، پس از رزم سنگین ۲۲ روزه در مناطق عملیاتی حلب، خان‌طومان و دیگر مناطق عملیاتی سوریه مشغول رزم بود که در روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت در عملیات ناجوانمردانه دشمن کافر، به همراه همرزمانش در منطقه خان طومان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت نامه شهید رجایی فر :

بسم الله الرحمن الرحیم 

«ایاک و نعبد و ایاک نستعین»

تنها تو را می پرستم و تنها از تو یاری می جویم، ای خداوند متعال سرنوشت من فقط در دستان توست پس ای خداوند سرنوشتم را به گونه ای رقم بزن تا در پیشگاه تو و اهل بیت (ع) شرمنده نباشم. ای مردم پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد. اخلاق نیکو در پیش گیرید که پسندیده ترین رفتار در نزد خدا است. ببخشید تا خداوند ببخشد شما را، بپوشانید گناهان یک دیگر را تا خداوند بپوشاند گناهان شما را. 

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته 

شهید مدافع حرم محمود رادمهر

شهید محمود رادمهر

شهید محمود رادمهر در سومین روز از ماه آذر سال ۱۳۵۹ وقتی مادرش تنها ۱۸ سال داشت، در شهرستان ساری به دنیا آمد. مادرش پس از بازگشایی مدارس (بعد از انقلاب فرهنگی) در حالی‌که محمود را باردار بود مجددا مشغول به تحصیل شد و چون جزو شاگردان فعال مدرسه بود، او را در شیفت روزانه قبول کردند.

پدرش یکی از روحانیون بِنام شهر بود که در زمان آیت­‌الله بروجردی، با کمک شهید مفتح و شهید مطهری وارد دانشگاه تهران شده و از حوزه علمیه قم نیز در رشته «معمول و معقول» فارغ­­‌التحصیل شد و از همان جا به دستور علمای دینی و برای تبیین شیعه به مناطق اهل سنت اعزام شد.

وی نیز همراه با دیگر شهدای خان طومان در یک حمله تروریستی در راه دفاع از حریم اهل بیت و میهن به مقام والای شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید رادمهر :

برادران عزیز ، به شما و سایر برادران و خواهرانم در بسیج وصیت می کنم که نکند واقعه سقیفه بنی ساعده دوباره تکرار شود ، نکند عاشورا دوباره تکرار شود و حسین زهرا (علیه السلام) سرش بالای نیزه رود. برادران و خواهران بسیجی ، از تاریخ اسلام درس بگیرید و همواره در راه ولایت ثابت قدم باشید.

برادران ، بدانید که همانگونه که اهل کوفه ، مسلم ابن عقیل ( نماینده امام زمان خود ) را تنها گذاشتند و اکنون مورد لعن ما قرار می‌گیرند ، اگر ما هم ولی فقیه را تنها بگذاریم ، بی درنگ مسلم های دیگری نیز به مسلم ابن عقیل خواهند پیوست و آنگاه ما نیز مورد لعن آیندگان قرار خواهیم گرفت.

برادران و خواهران اگر می خواهید دنیا و آخرتتان تضمین شود و از مصائب آخر الزمان در امان باشید و دینتان حفظ بماند و عاقبت به خیر شوید ، بصیرتتان را افزایش دهید ، اطاعت از ولایت مطلقه فقیه را بر خود واجب بدانید و اگر می خواهید در این دوران پر آشوب گمراه نشوید ، گوشتان به سخنان ولایت مطلقه فقیه و چشمتان به اعمال این بزگوار و تمام وجودتان صرف عمل به خواسته ها و اوامر ایشان باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha