مذاکرات بین افغانستانی دوحه از سرگرفته شد

کابل - ایرنا - سخنگویان هیأت مذاکره کننده طالبان و دولت افغانستان اعلام کردند که گروه‌های تماس دو طرف شامگاه گذشته پس از ۱۲ روز توقف، نشست مشترکی را برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، «احمد نادر نادری» سخنگوی هیأت دولت افغانستان روز سه شنبه در فیسبوک خود نوشت که نشست گروه تماس هیأت مذاکره کننده دولت و طالبان برگزار گردید و دو طرف توافق کردند نشست های بعدی برای حل موارد اختلافی ادامه یابد.

«محمدنعیم» سخنگوی دفترسیاسی طالبان در قطر نیز در توئیتی نوشته است که نشست گروه تماس دو طرف برگزار شد و توافق کردند که برای گفت وگو روی موارد اختلافی نشست ها ادامه یابد.

هرچند نشست گروه‌های تماس دو طرف پیشرفتی نداشته و اختلافات بر سر دستورکار مذاکرات پابرجاست، اما گفته می شود که نشست شامگاه گذشته با میانجیگری زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان برگزار شده است.

این در حالی است که درگیری شدیدی بین نیروهای دولتی و گروه طالبان در هلمند افغانستان ادامه دارد و آگاهان سیاسی افغانستان بر این باورند که جنگ های کنونی بر روند صلح در قطر اثر منفی خواهد گذاشت.

نشست بین افغانستانی دوحه در ۲۲ شهریور ماه با حضور نمایندگان کشورهای منطقه و جهان آغاز شد اما دو طرف با گذشت یک ماه از آن تاریخ، موفق نشده اند بر سر نهایی سازی دستور کار مذاکرات توافق کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار جهان