معاون اندیشکده کوئنسی:تحریم‎ها گواه عدم اطمینان آمریکا از فشار حداکثری است

نیویورک– ایرنا- معاون اجرایی اندیشکده کوئنسی در واشنگتن گفت تحریم‌های اخیر بانک‌های ایران گواهی بر عدم اطمینان کاخ سفید از سیاست فشار حداکثری و آخرین تیرهای تحریمی آنها بود.

"تیریتا پارسی" روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: اسرائیل، عربستان سعودی و امارات متحده عربی تمام توان خود را برای شدت بخشیدن به تحریم‌های ضد ایرانی به کار بسته‌اند.

وی در پاسخ به اینکه آیا دولت ترامپ با تحریم ۱۸ بانک ایرانی علامتی برای تداوم سیاست فشار حداکثری در صورت پیروزی در انتخابات است، ادامه داد: این تحریم‌های اخیر هیچ علامت و نشانه‌ای برای سیاست‌های دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ نیست.

استاد دانشگاه "جورج تاون" و بنیانگذار شورای ملی ایرانیان آمریکا اضافه کرد: آنها به همان اندازه نشان‌دهنده عدم اطمینان در میان نیروهای اصلی پشتیبانی فشار حداکثری - یعنی اسرائیل، سعود و امارات - است که نمی‌دانند آیا ترامپ به دومین دور ریاست جمهوری خواهد رسید یا خیر.

پارسی اظهار کرد: آنها از ترس اینکه او ببازد، در حال پرتاب آخرین تیرهای ترکش به ایران هستند. از نظر خود آنها، این احتمالا آخرین فرصت آنها برای برقراری تمام تحریم‌های ممکن علیه ایران است.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد خود ترامپ در بسیاری از این تصمیم‌های سیاسی دخیل نیست زیرا تمرکز او بیشتر بر انتخاب است تا سیاستگذاری.

معاون اجرایی بنیاد کوئنسی در پاسخ به پرسش ایرنا که اساسا اگر بایدن رئیس جمهوری شد، تا چه اندازه تحریم‌های ترامپ علیه ایران را برخواهد داشت، گفت: دولت بایدن تلاش خواهد کرد تا برجام را احیا کند، اما چالش‌های زیادی در برابر آن از جمله وضعیت سیاسی (انتخابات) خود ایران در پیش خواهد بود.

این صاحب‌نظر سیاسی تصریح کرد: در حالیکه  کارزار بایدن، تحریم‌ها را به عنوان یک ابزاری کنار نخواهد گذاشت، اما در صورت تلاش برای ادامه یا تقویت استراتژی فشار حداکثری ترامپ، با مخالفت‌های داخلی زیادی روبرو خواهد شد.

دولت ترامپ پس از خروج از برجام در هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۷، شدیدترین تروریسم اقتصادی را بر ملت ایران اعمال کرد تا به زعم خود به توافق بهتر دست یابد.

در آخرین اقدام تروریستی، دولت ترامپ در بحبوحه کرونا ۱۸ بانک ایران را تحریم کرد تا کوچکترین روزنه برای تامین مایحتاج مردم بسته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =