مرحله دوم واکسیناسیون آنفلوانزا در آذربایجان‌غربی اجرایی شده است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اقدامات اولیه برای واکسیناسیون آنفلوانزا در استان گفت: مرحله دوم واکسیناسیون این بیماری در استان آغاز شده و گروه های هدف به ترتیب این واکسن را دریافت می کنند.

جواد آقازاده دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گروه شامل بیماران خاص، زنان باردار، جانبازان واجد شرایط و افراد حاضر در مراکز تحت پوشش بهزیستی است.

وی اضافه کرد: هم اکنون واکسیناسیون کارکنان حوزه درمان به پایان رسیده و روند تزریق واکسن به کارکنان حوزه بهداشت نیز در حال انجام است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در مرحله دوم نیز ضمن تماس با افراد واجد شرایط، از آنها برای دریافت واکسن برای حضور در مراکز بهداشتی دعوت می شود.

آقازاده گفت: از ۵۱ هزار نفر افراد گروه های هدف در نظر گرفته شده در آذربایجان غربی، تاکنون برای ۳۲ هزار نفر واکسن تزریق شده است.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از آغاز بخش اول تزریق واکسن آنفلوانزا در استان خبر داد و گفت: در این مرحله جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و جانبازان شیمیایی این واکسن را دریافت می کنند.

زیبا والی افزود: ۲ هزار و ۷۶۰ نفر جانباز لالای ۵۰ درصد و جانباز شیمیایی در آذربایجان غربی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، اقدامات اولیه در راستای تزریق واکسن آنفلوانزا برای جامعه هدف از اوایل مهرماه جاری آغاز شده و روند تزریق همچنان ادامه دارد.

۱۶ میلیون دوز واکسن برای تزریق به جامعه هدف برای کل کشور در نظر گرفته شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی پیشتر در خصوص اولویت های تزریق واکسن آنفلوانزا به خبرنگار ایرنا گفته بود: کارکنان شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کارکنان  شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت، خانم‌های باردار، بیماران دچار ضعف سیستم ایمنی از جمله مبتلایان به بدخیمی، گیرندگان پیوند اعضا، بیماران دیالیزی، متلایان به تالاسمی ماژور، هموفیلی و آنمی سیکل سل و سالمندان واجد شرایط این اولویت  ها را شامل می شود.

رسول انتظارمهدی اضافه کرده بود: داشتن پرونده الکترونیک سلامت در نزدیکترین پایگاه سلامت محل سکونت یا خانه بهداشت روستای محل سکونت جهت تزریق واکسن ضروری است.

به گفته وی، در صورت مازاد بر مصرف بودن، فروش آزاد در داروخانه ها بر اساس اولویت ها و فرایندهای تعریف شده خواهد بود .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha